W Karkonoszach ruszył sezon narciarski

PAP, jk | Utworzono: 2022-12-03 19:23
W Karkonoszach ruszył sezon narciarski  - zdjęcia ilustracyjne; fot. pixabay
zdjęcia ilustracyjne; fot. pixabay

Stacja narciarska Winterpol Karpacz poinformowała, że inauguracja sezonu narciarskiego nastąpiła w sobotę 3 grudnia, a naśnieżanie stoków w Białym Jarze pomimo dodatnich temperatur rozpoczęło się już z początkiem listopada.

„Było to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu, jakim jest fabryka śniegu (tzw. Snow Factory). Umożliwia ono produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Kluczowe w całym procesie przygotowań do sezonu zimowego były również opady śniegu i ujemne temperatury, które pojawiły się w połowie listopada i umożliwiły uruchomienie tradycyjnego systemu naśnieżania” - podano w komunikacie.

„Cieszymy się, że podobnie jak co roku udało nam się przygotować nasze stoki tak, by otworzyć sezon z początkiem grudnia. Maksymalnie wykorzystaliśmy dni z wysokimi przymrozkami, dzięki temu udało nam się wyprodukować odpowiednią ilość śniegu, tak by otwarcie sezonu stało się faktem” - powiedział Grzegorz Głód ze stacji narciarskiej Winterpol Karpacz.

W Białym Jarze w weekend 3-4 grudnia narciarze z wyciągu będą mogli korzystać do godz.21, natomiast w tygodniu od poniedziałku do czwartku kolej linowa będzie czynna od g. 9 do 16.

Początkowo dostępna jest jedna trasa o długości 1100 m, a na pozostałych trasach w miarę możliwości będą prowadzone prace związane z naśnieżaniem. Czynne również są wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarsko - snowboardowa.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.