5 powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie na stok

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-12-07 15:18 | Zmodyfikowano: 2022-12-07 15:20
Dodaj do Wykop.pl
5 powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie na stok - Materiał Sponsora / www.freepik.com
Materiał Sponsora / www.freepik.com

 

1. Konieczność leczenia za granicą może Cię słono kosztować

Jeśli wyjeżdżasz na stok za granicę, tym bardziej przemyśl zakres polisy, który będzie dla ciebie satysfakcjonujący. Weź także pod uwagę przepisy, które obowiązują w docelowym kraju – mogą się od siebie znacznie różnić w różnych częściach Europy. Każde dobre ubezpieczenie narciarskie powinno obejmować pokrycie kosztów leczenia, które za granicą są dość wysokie. Jeśli nie zadbasz o ten zakres w wybranej polisie, może czekać cię niemiła niespodzianka, a nawet konieczność zaciągnięcia długu, by pokryć zobowiązanie medyczne z własnej kieszeni.


2. Transport medyczny i akcja ratownicza – za granicą nie są refundowane przez państwo

Szusowanie po wysoko położonych, malowniczych stokach to przyjemność, ale jednocześnie duże ryzyko, zwłaszcza jeśli wybierasz się w wybrane miejsce po raz pierwszy i słabo znasz okolicę. Zagubienie się w górach to wcale nierzadki scenariusz. Podobnie jak poważniejsze wypadki, uniemożliwiające samodzielne poruszanie się. Transport medyczny helikopterem i każdy typ akcji ratowniczej w górskim terenie wymaga zaangażowania wielu sił i środków, które generują koszty. Zadbaj o to, aby w twojej polisie narciarskiej została uwzględniona taka sytuacja.


3. Zabezpieczenie przed kradzieżą lub utratą sprzętu narciarskiego

Sprzęt do jazdy na nartach to zawsze spory wydatek. Na sumę składa się koszt kilku kluczowych elementów:

   • narty;
   • kije;
   • gogle;
   • kask;
   • buty.


W miejscowościach i ośrodkach turystycznych nietrudno jednak o kradzież sprzętu z bagażnika, przechowalni, a nawet pokoju w pensjonacie. Dla zmotywowanego złodzieja wszelkie zabezpieczenia nie stanowią problemu. Opcję ubezpieczenia sprzętu narciarskiego oferuje większość towarzystw ubezpieczeniowych na rynku. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje taka ochrona, możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń lub porównywarek ofert, m.in. na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.


4. Zagubiony bagaż nie należy do rzadkości

Zgubienie, kradzież lub pomyłka w odbiorze bagażu to scenariusze, które przydarzają się dość często, zwłaszcza przy podróżach dalekobieżnych. To przykra sytuacja, w której może zabraknąć ci niezbędnych do funkcjonowania, osobistych przedmiotów, a planowany urlop zamienia się wówczas w kosztowny rajd po sklepach. Na szczęście opcja ubezpieczenia bagażu to już niemal standard w każdej polisie turystycznej. Dzięki niej uzyskać od towarzystwa wsparcie zarówno w procesie odzyskiwania swojej własności, jak i zakupie najpotrzebniejszych produktów.


5. Spowodowanie wypadku na stoku może zaboleć Twoją kieszeń

O ile własna kontuzja to sytuacja, w której każdy liczy się z kosztami i zwykle uwzględnia to przy wyborze ubezpieczenia narciarskiego, o tyle wyrządzenie szkody innemu zjeżdżającemu może być przykrym doświadczeniem – również pod względem finansowym. Jeśli jesteś początkującym narciarzem lub wyjeżdżasz na stok razem z dzieckiem, zdecyduj się na polisę z OC.

Gdy przypadkowo potrącicie kogoś podczas zjazdu, a skutkiem tego będzie jego kontuzja, konieczność hospitalizacji lub zniszczenie sprzętu, za każdą z tych usług będziesz musiał zapłacić właśnie ty. Przed takimi nieprzewidzianymi scenariuszami chroni ubezpieczenie OC dla narciarzy. Wykupując je, masz pewność, że pokryje ono ewentualne wydatki powstałe w takich niefortunnych okolicznościach.

Od zakupu ubezpieczenia odstręcza cię konieczność wypełniania licznych dokumentów? Bez problemu ubezpieczysz się na wyjazd online! Taką opcję proponuje większość zakładów ubezpieczeniowych działających obecnie na rynku. Wypełnij internetowy formularz, by w kilka chwil uzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa podczas ferii!

Reklama