Szczypiornistki Zagłębia umocniły się na prowadzeniu w Superlidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-12-17 20:33
Szczypiornistki Zagłębia umocniły się na prowadzeniu w Superlidze - fot. zaglebie.lubin.pl

Dziś Mistrzynie Polski pewnie pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:23 (16:9) i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. Swoją 500. bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej rzuciła Karolina Kochaniak-Sala.

Bramka nr 500 rozgrywającej Zagłębia padła w czwartej minucie meczu w Piotrkowie. Spotkanie tylko na początku miały wyrównany przebieg, lecz lubinianki szybko i skutecznie zaczęły budować swoją przewagę. Drugi kwadrans pierwszej połowy to prawdziwa dominacja Mistrzyń Polski, które już przed przerwą zbliżały się do dziesięciu bramek przewagi. Skutecznie grał duet skrzydłowych Górna-Michalak oraz rozgrywające. Do przerwy było 16:9 na korzyść Zagłębia.

W drugiej połowie trwał koncert Miedziowych. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej na tle groźnego rywala, walczącego w tym sezonie o medale były stroną dominującą i nie pozowały rywalkom na wiele. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron przewaga Zagłębia wynosiła już dziesięć trafień – 21:11 i stało się jasne, kto w tym spotkaniu zgarnie pełną pulę. Miedziowe do końca utrzymywały bardzo pewne prowadzenie, by wygrać ostatecznie różnicą ośmiu bramek.

To dziewiąta wygrana Zagłębia w dziewiątym meczu PGNiG Superligi Kobiet w obecnym sezonie. Lubinianki z kompletem 27 punktów pewnie przewodzą ligowej stawce, a przed nimi jeszcze jeden wyjazdowy mecz w tym roku – 21 grudnia w Elblągu.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Zagłębie Lubin 23:31 (9:16)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 3, Radushko 1, Senderkiewicz 1, Oreszczuk 4, Polaskova 1, Grobelna 2, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbović , Świerczek 4, Jureńczyk 2, Schneider.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda 2, Pankowska 3, Kocińska 1, Sustkova, Górna 7, Drabik , Galińska , Michalak 6, Bujnochova 4, Kochaniak-Sala 3, Matieli 4, Milojević 1.