PSP: W czwartek doszło do blisko 200 pożarów; zginęły dwie osoby

GN, PAP | Utworzono: 2022-12-23 09:47 | Zmodyfikowano: 2022-12-23 09:47
PSP: W czwartek doszło do blisko 200 pożarów; zginęły dwie osoby - fot. RW
fot. RW

Kierzkowski przekazał, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 1216 akcji, z czego 193 to pożary, 900 tzw. miejscowe zagrożenia, a 123 to alarmy fałszywe. W pożarach zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.

Do tragedii doszło w miejscowości Żelazno, gdzie w pożarze mieszkania zginęła jedna osoba. Kolejną ofiarę pożaru znaleziono w garażu w Jaworznie (Śląskie).

Strażacy 22 razy wyjeżdżali do zdarzeń z udziałem tlenku węgla; zginęła jedna osoba, a 11 wymagało pomocy lekarskiej. Ofiara śmiertelna to 28-latek ze Świętochłowic (Śląskie).

Od początku października zanotowano już 1097 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla; zginęło 32 osoby, a 369 wymagało pomocy lekarskiej.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.

Czad powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Ma silne właściwości toksyczne.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.