Porażka Ślęzy w ostatnim meczu w roku

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-12-28 20:26 | Zmodyfikowano: 2022-12-28 21:30
Porażka Ślęzy w ostatnim meczu w roku - fot. slezawroclaw.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarki Ślęzy na parkiet w Toruniu wyszły bardzo odważnie i w pierwszej kwarcie wydawało się, że podopieczne Arkadiusza Rusina mogą sięgnąć po zwycięstwo. Wrocławianki grały dobrze w ataku i pilnowały rywalki w obronie, czego efektem było prowadzenie 18:16 po 10 minutach.

Potem jednak to torunianki włączyły drugi bieg, a Ślęzie gra przestała się układać. Dobrze wciąż wyglądała Stephanie Jones, ale dobra gra Amerykanki to było za mało na rozpędzone zawodniczki Energi. Gospodynie szybko odrobiły straty i jeszcze szybciej wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie 45:38.

W trzeciej kwarcie Energa jeszcze powiększyła przewagę i zwycięstwo znacznie oddaliło się od Ślęzy. Wrocławianki starały się dogonić rywalki, ale 13 punktów to było za dużo, by zmienić coś w czwartej kwarcie. Ta zakończyła się remisem 12:12, ale wrocławianki mecz przegrały 78:91.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 91:78 (16:18, 29:20, 34:28, 12:12)

Punkty:

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń: Angelika Stankiewicz 29, Alexis Jones 27, Evelyn Adebayo 15, Aleksandra Pszczolarska 9, Vasiliki Louka 8, Karolina Podkańska 3, Zuzanna Urban 0, Aleksandra Mitrowska 0, Katarzyna Pszczolarska 0.

Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 28, Julia Drop 14, Anna Jakubiuk 11, Patrycja Jaworska 9, Karolina Stefańczyk 8, Natalia Kurach 6, Wiktoria Kuczyńska 2, Renata Brezinova 0.