TOP5 podsumowanie roku 2022 [GŁOSOWANIE ]

Filip Marczyński, Karolina Kurczab, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2022-12-30 10:46 | Zmodyfikowano: 2022-12-30 10:47
TOP5 podsumowanie roku 2022 [GŁOSOWANIE ]  - zdjęcia uczestników plebiscytu
zdjęcia uczestników plebiscytu


Głosowanie potrwa do soboty 14 stycznia 2023, do godziny 15:30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża grupa, która uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane. 

Ten plebiscyt już się zakończył

 

Jaworski Klub Strzelecki "UR" zwycięzca TOP5 dolnośląskich klubów strzeleckich - Głosów: 15779

Jaworski Klub Strzelecki "UR" to konglomerat różnych działalności: amatorzy, którzy stawiają pierwsze kroki w posługiwaniu się wiatrówkami; specjaliści od ostrej broni do długich dystansów, ale również ci co biegają po lasach i uczą się życia w trudnych warunkach... Są też eksperci od taktyki wojennej oraz spore grono zainteresowanych historią uzbrojenia. Strzelcy z Jawora znani są z wielu akcji charytatywnych. Mają bardzo wierną kopię unikatowego karabinu przeciwpancernego UR - nawet gwint w lufie wygląda jak w oryginale. Najstarsze egzemplarze broni w ich kolekcji pochodzą z końca 18 wieku.

Straż Miejska w Polkowicach zwycięzca TOP5 dolnośląskich straży miejskich - Głosów: 4063 

Działają 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Wbrew utartym stereotypom ich rola nie ogranicza się tylko do patrolowania miasta z bloczkiem mandatowym i karania mieszkańców za spożywanie wysokoprocentowych trunków pod chmurką. Dla Polkowiczan, strażnik miejski jest trochę jak ratownik pierwszego kontaktu, bo wyratuje z niemal każdej opresji. Mieszkańcy obdarzyli strażników tak dużym zaufaniem, że dzwonią na 986 nawet w sprawie cieknącego kranu. Polkowiccy strażnicy udowadniają, że żadnych wyzwań się nie boją - nie przestraszyli się koronawirusa, teraz wzięli na siebie opiekę nad uchodźcami z Ukrainy. Mówią, że stoją na straży porządku i bezpieczeństwa, ale też edukują dzieci, pomagają zwierzętom, walczą z nielegalnymi wysypiskami śmieci i kopciuchami, a od niedawna obsługują też miejski monitoring.  

OSP Trzebieszowice zwycięzca TOP5 dolnośląskich OSP [ EDYCJA 4 ] - Głosów: 10446

Ci ochotnicy tworzą prawdziwą rodziną. Co ciekawe - niemal dosłownie. W OSP Trzebieszowice działają całe pokolenia. Dziadkowie, synowie z żonami i dziećmi, wujkowie czy wnuki. Kochają pomagać. Jednostka powstała w czasach powojennych. Gdy spłonęła poprzednia remiza wraz z żukiem - nie poddali się. Zorganizowali nowe miejsce i przebudowali stodołę na nową remizę, która służy im do dziś. W Trzebieszowicach działa ponad 40cioro ochotników. Wśród nich także strażacy zawodowi. Od 2007 roku jednostka znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Z biegiem lat do OSP dołącza też spore grono Pań oraz młodzieży. W wolnym czasie aktywnie startują w zawodach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich - osiągając wysokie lokaty. 

Ewenement z Dzierżoniowa zwycięzca TOP5 zespołów wokalno - tanecznych [EDYCJA 2] - Głosów: 2279

Dzierżoniowska grupa łączy w sobie kilka grup wiekowych tworzących jedną wielką rodzinę, pod wspólnym mianownikiem "Ewenement". Jak mówią - są ewenementem przez zainteresowanie tańcem, które zaskoczyło przed laty twórców, a także z uwagi na style które tańczą. Gatunkiem wiodącym jest taniec nowoczesny – funky jazz, hip-hop, look dance, elektric boogie, new age, a ostatnio przede wszystkim street dance. Członkowie zespołu choć nie zawsze zawodowo związani ze sztuką - zakochali się w tańcu. Na spotkaniach w instruktorem Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - poznają układy taneczne, poprawiają koordynację ruchową, kształtują swoje poczucie rytmu i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Z biegiem lat, tańczą nie tylko dla siebie, ale dzielą się swoim przekazem tworząc „choreografie turniejowe” i występując publicznie, w tym w konkursach i przeglądach. Zdobyli wiele nagród i wyróżnień np. w Złotoryja Dance Arts, Street Dance Festival we Wrocławiu, czy w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych w Kątach Wrocławskich.

Klub Sportowy „TALENT” zwycięzca TOP5 dolnośląskich klubów łuczniczych - Głosów: 2043

Dwusekcyjny Uczniowski Klub Sportowy „TALENT” działa przy Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu. Łucznicy i ciężarowcy swoją historię piszą tam od 2004 roku. Obie sekcje zrzeszają około 80 zawodników - wśród nich juniorzy i seniorzy w każdym wieku; W łucznictwie szkolenie prowadzone jest w kategorii łuków olimpijskich i bloczkowych, a dowodzi Helena Machera - wielokrotna mistrzyni i rekordzista Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy UKS Talent co roku stają na podium najważniejszych imprez sportowych w kraju i za granicą - z ostatnich

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~eLJot2023-01-01 22:56:54 z adresu IP: (2a02:a313:e040:b580:b8ab:x:x:x)