Co to jest serum do twarzy i jak je stosować?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-12-31 12:35
Dodaj do Wykop.pl
Co to jest serum do twarzy i jak je stosować? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora

 

Co to jest serum do twarzy?

Serum to silnie skoncentrowany krem, którego zadaniem jest wzmocnienie efektu, jaki ma przynosić krem.  Najczęściej w tym produkcie znajdziemy większe stężenie substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy, witaminy C, E, retinol, niacynamid, peptydy, ceramidy, kwasy czy ekstrakty z roślin. Najczęściej dobrej jakości serum posiada również filtr przeciwsłoneczny.


Jak używać serum do twarzy?

Ten skoncentrowany krem najczęściej poleca się nakładać na oczyszczoną i stonizowaną skórę jeszcze przed kremem. Gdy wybrane przez nas serum ma konsystencję żelu bądź olejku najlepiej jest aplikować go na lekko zwilżoną skórę (możemy spryskać twarz tonikiem bądź wodą kwiatową). Z kolei sera na bazie kwasów najlepiej nakładać na dokładnie osuszoną twarz (również po uprzednim jej stonizowaniu). Przed aplikacją kremu najlepiej zrobić około 5-10 minutowy odstęp by formuła serum mogła się dokładnie wchłonąć.


Jak wybrać właściwe serum?

Każdy produkt powinien być dokładnie opisany, jeżeli chodzi o składniki i ich działanie. Szukając produktu idealnego dla siebie musimy odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania: jaką mam skórę? (sucha/normalna/tłusta/ze skłonnościami do wyprysków) oraz jaki efekt chcę uzyskać? (rozświetlenie/nawilżenie/ujędrnienie/regeneracja).

Producenci są zobligowani do poinformowania konsumenta o tym jak działa dany produkt. Warto więc zawczasu zapoznać się z ulotką a także działaniem składników zawartych w buteleczce.

Szukając serum nawilżającego zwróćmy uwagę na kwas hialuronowy w składzie, rozświetlenia – witaminę C a regenerację – retinol bądź modny ostatnio bakuchiol stanowiący wegańską odmianę retinolu.

Szerokie portfolio serów do twarzy znajdziesz w Cosibella. Kliknij w link: https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Serum-231.html i znajdź idealny produkt dla siebie!


Co jeszcze warto wiedzieć na temat stosowania serum do twarzy?

Taki kosmetyk można stosować zarówno rano i wieczorem. Przed jego pierwszym użyciem należy jednak sprawdzić czy nie posiada on specjalnych zaleceń. Znajdziemy je w dołączonej do produktu ulotce. Niektóre bowiem produkty dedykowane są wyłącznie na dzień (mają lżejszą, mniej skoncentrowaną formułę) bądź na noc (posiadają bogatszy skład i mocniejsze działanie).

Serum – podobnie jak inne kosmetyki – posiada swoją datę ważności po otwarciu, umieszczoną na opakowaniu. By jednak przedłużyć jego żywotność oraz utrzymać pożądaną konsystencję warto trzymać ten produkt w chłodnym i suchym miejscu. Najczęściej taką informację znajdziemy również w dołączonej do kosmetyku ulotce. Unikajmy używania kosmetyków po upływie ich ważności.

Reklama