Miedź Legnica rozpocznie treningi drużynowe

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-01-03 16:00 | Zmodyfikowano: 2023-01-03 11:40
Miedź Legnica rozpocznie treningi drużynowe - fot. miedzlegnica.eu

W środę 4 stycznia piłkarze Miedzi ponownie spotkają się w Legnicy. Zielono-niebiesko-czerwoni po przerwie świąteczno-noworocznej, w trakcie której pracowali indywidualnie, wznowią treningi drużynowe.

Zawodnicy pracowali zarówno w terenie, jak i na siłowni. Mieli do wykonania szereg treningów interwałowych. Trener przygotowania motorycznego poprzez specjalną aplikację monitorował postępy przygotowania siłowego. 4 stycznia czekają nas kolejne testy, weryfikujące na jakim etapie jest zespół i jak przebiegł okres pracy indywidualnej. Oczywiście po nich mamy zaplanowany normalny trening piłkarski. W czwartek odbędą się dwie jednostki treningowe, a w piątek kolejne zajęcia. Krótki etap przygotowań przed zgrupowaniem zakończymy meczem towarzyskim z Dynamem Drezno. To dla nas dobry sparingpartner, gdyż będzie to dla rywali ostatni sprawdzian przed meczem ligowym. Będą więc w optymalnej dyspozycji startowej. Niedziela będzie dniem wolnym, przeznaczonym na organizację i przygotowanie się do poniedziałkowego wyjazdu na zgrupowanie do Turcji – mówi trener Grzegorz Mokry.

Przypomnijmy, że po ostatnim meczu rundy jesiennej ekstraklasy zielono-niebiesko-czerwoni udali się na urlopy, a zajęcia wznowili 2 grudnia. W minionym miesiącu legniczanie rozegrali mecze kontrolne z Górnikiem Zabrze (120 minut, wynik 1:3) oraz z czeskim FK Jablonec (2:0). 16 grudnia drużyna zakończyła pierwszy etap przygotowań. Natomiast w okresie świąteczno-noworocznym piłkarze Miedzi trenowali indywidualnie.