Pierwszy sparing Śląska w Turcji na remis

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-10 17:23
Pierwszy sparing Śląska w Turcji na remis - fot. slaskwroclaw.pl

Śląsk rozpoczął spotkanie w bardzo obiecujący sposób. W 7. minucie Adrian Bukowski świetnym prostopadłym podaniem otworzył Dennisowi Jastrzembskiemu drogę do bramki, lecz dobrą interwencją wykazał się bramkarz Ujpestu.

WKS poszedł za ciosem i dwie minuty później John Yeboah wykorzystał swoje umiejętności szybkościowe i minął obrońcę, który musiał ratować się faulem. Sędzia wskazał na jedenasty metr i do piłki podszedł Erik Exposito, który niestety nie zdołał zamienić rzutu karnego na bramkę. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis. Mimo niewykorzystanej szansy gra „Trójkolorowych” mogła się podobać.

Hiszpańskiemu napastnikowi zależało na szybkiej rehabilitacji i w kolejnej dogodnej sytuacji znalazł drogę do siatki. Świetnie w pressingu popracował Nahuel, który najpierw odebrał piłkę, a później posłał podanie w kierunku Exposito. 26-latek bez większych problemów wykorzystał sytuację i wpisał się na listę strzelców. Śląsk był lepszym zespołem, a ta bramka tylko to potwierdziła.

Ujpest w pierwszej części w zasadzie tylko raz był bliski doprowadzenia do remisu. W 37. minucie Aron uderzył piłkę z rzutu wolnego, ale nasz kapitan – Michał Szromnik – odpowiednio zareagował i sparował futbolówkę w bezpieczne miejsce. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Śląska.

Na drugą połowę piłkarze Śląska wybiegli w niemalże nowym zestawieniu. Niemalże, gdyż na placu gry pozostał Nahuel, który odegrał ważną rolę przy zdobytej bramce.

Po wznowieniu meczu tempo gry nieco opadło. Obie drużyny nie forsowały tempa i starały się spokojnie przeprowadzać ataki. Na prośbę węgierskiej ekipy druga część spotkania miała trwać zaledwie 30 minut. Zarówno Śląsk, jak i Ujpest FC próbowali znaleźć drogę do bramki i to Węgrzy ostatecznie zdołali doprowadzić do remisu w samej końcówce spotkania.

Ostatecznie Śląsk Wrocław remisuje w pierwszym sparing w Turcji 1:1, a jedyną bramkę dla wrocławian zdobył Erik Exposito. Kolejny mecz już w niedzielę. Wtedy WKS podejmie rumuńską Craiovę, a pierwszy gwizdek już o godzinie 9:00. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

Śląsk Wrocław – Ujpest FC 1:1 (1:0)
Bramki:
1:0: 21’ E. Exposito
1:1: 75’ B. Varga

Śląsk (pierwsza połowa): Szromnik – Bejger, Poprawa, Verdasca, Janasik – Yeboah, Olsen, Bukowski, Nahuel, Jastrzembski – Exposito

Śląsk (druga połowa): Leszczyński – Konczkowski, Stawny, Gretarsson, Wypart, Samiec-Talar, Rzuchowski, Schwarz, Łyszczarz, Nahuel, Quintana
Ujpest: Nikolic – Boumal, Krisztian, Aron, Balint, Matyas, Ambrose, Jakobi, Pauljevic, Hall, Borello

Na prośbę węgierskiego zespołu mecz rozegrano nietypowym formatem. Pierwsza połowa trwała 45 minut, natomiast druga zaledwie 30.