Miękki czy twardy - na jakim materacu powinniśmy spać?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-01-14 11:13 | Zmodyfikowano: 2023-01-14 11:15
Dodaj do Wykop.pl
Miękki czy twardy - na jakim materacu powinniśmy spać? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora

 

Waga i wzrost a twardość materaca

Jeśli chodzi o kwestię związaną z twardością materaca, duże znaczenie ma waga i wzrost użytkowników. Na twarde materace powinny się przede wszystkim zdecydować osoby, które mają większą masę ciała. Jest to bardzo ważne, ponieważ potrzebują oni większego podparcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie materac twardości H3 lub H4. Z kolei w przypadku osób szczupłych lepsze będą modele H1 oraz H2. Oprócz wagi, bardzo ważnym czynnikiem jest także wzrost. Jest to związane z tym, że nacisk ciała jest rozłożony na całą powierzchnię materaca, przez co jest zupełnie inna u osób niskich niż osób wysokich. 


Twardość materaca i jego wpływ na stan zdrowia

W ofercie marki Hilding dostępne jest bardzo dużo najróżniejszych modeli materacy o różnych stopniach twardości. Warto zwrócić uwagę m.in. na materac 140x200 lub nieco większe modele. Twarde materace są uznawane za lepsze rozwiązanie dla stanu zdrowia i kręgosłupa. Jest to bardzo ważne, ponieważ miękkie mogą się przyczyniać do powstania różnych wad postawy. Jednak nie można tak do końca generalizować, ponieważ twardość materaca jest kwestią indywidualną. Z niczym nie należy przesadzać ponieważ zarówno zbyt twarde jak i zbyt miękkie materace mogą spowodować różnego rodzaju schorzenia. Wadą zbyt twardych materacy jest to, że nie dostosowują się one do kształtu sylwetki. Zbyt miękkie uginają się w dość nienaturalny sposób. 


Jak dobrać idealną twardość materaca?

W przypadku osób, które borykają się z różnego typu dolegliwościami lub problemami że snem, powinny skonsultować wybór materaca z fizjoterapeutą lub ortopedą. Jest to bardzo ważne, ponieważ specjalista wie na co zwrócić uwagę. Warto także zaznaczyć, że materace, a także nakładka na materac firmy Hilding to produkty medyczne, dzięki czemu można mieć pewność, że wpłyną one pozytywnie na stan zdrowia i będą idealnym wyborem.

Wybierając materac, dobrze jest także zwrócić uwagę, z jakich materiałów wykonany jest materac. Na rynku dostępne jest wiele różnych możliwości. Do najbardziej polecanych zalecają się materace piankowe i sprężynowe. Aby zwiększyć ich twardość, stosuje się zwykle specjalne wkładki kokosowe, które są niezwykle wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Zachowują one swoje właściwości przez naprawdę długi czas. 

Ostatnią kwestią, o której należy pamiętać są strefy twardości. Cała powierzchnia materacy podzielona jest na kilka sekcji, które różnią się od siebie stopniem twardości. Dzięki temu poszczególne modele zapewniają odpowiednie podparcie dla poszczególnych partii. Odpowiednio dobrana twardość materaca ma bardzo duże znaczenie dla komfortu snu, a także dla zdrowia. Wybór jest zależny od kilku czynników m.in. od wagi, wzrostu, a także stanu zdrowia. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z fizjoterapeutą lub ortopedą, które wskaże na co zwrócić uwagę i pomoże dobrać właściwy model materaca. W ofercie firmy Hilding dostępne są produkty posiadające certyfikaty medyczne, dlatego można mieć pewność, że będą one nie tylko wygodne, ale także pozytywnie wpłyną na stan zdrowia. 

Reklama