Ślęza nie dała rady przyjezdnym. Wyraźna przegrana z AZS-em Poznań

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-01-15 21:18 | Zmodyfikowano: 2023-01-15 21:19
Ślęza nie dała rady przyjezdnym. Wyraźna przegrana z AZS-em Poznań - fot. slezawroclaw.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Spotkanie na początku miało bardzo wyrównany przebieg. Oba zespoły miały świadomość, że to spotkanie jest ważne w kontekście układu sił w tabeli. Końcówka kwarty należała jednak zdecydowanie do gospodyń. Wrocławianki zakończyły pierwszą odsłonę serią 8 punktów z rzędu i prowadziły 21:13.

W drugiej kwarcie Ślęza starała się kontrolować spotkanie i utrzymywać bezpieczną przewagę, ale poznanianki nie dały za wygraną. AZS-owi udało się nie tylko odrobić stratę, ale i wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Ślęza starała się jednak podnieść po serii rywalek i udało jej się. Na przerwę wrocławianki schodziły z korzystnym wynikiem 37:35.

Przewagę Ślęzie udało się zachować do stanu 45:43. Wtedy poznanianki zwarły szeregi i zaczęły korzystać z niepotrzebnych strat wrocławianek. Ślęza wciąż goniła wynik i nie była daleko, ale jednak przed ostatnią kwartą wrocławianki miały do odrobienia sześć oczek.

Ta sztuka jednak się nie udała, to AZS poszedł za ciosem, a Ślęza popełniała coraz więcej błędów. Przyjezdne wciąż korzystały ze strat gospodyń i powiększały przewagę. Ostatecznie Ślęza przegrała 65:82.

Ślęza Wrocław – Enea AZS Politechnika Poznań 65:82 (21:13, 16:22, 17:25, 11:22)

Punkty:

Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 21, Karolina Stefańczyk 16, Natalia Kurach 10, Anna Jakubiuk 6, Patrycja Jaworska 6, Julia Drop 6, Renata Brezinova 0, Wiktoria Kuczyńska 0;

Enea AZS Politechnika Poznań: Maya Dodson 19, Alecia Sutton 17, Mailis Pokk 16, Agnieszka Skobel 13, Aleksandra Żukowska 10, Jovana Popovic 6, Weronika Piechowiak 1, Alicja Rogozińska 0.