Jak zadbać o włosy przedłużane?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-01-18 09:36 | Zmodyfikowano: 2023-01-18 15:08
Dodaj do Wykop.pl
Jak zadbać o włosy przedłużane? - Materiał Sponsora/ fot. pexels.com
Materiał Sponsora/ fot. pexels.com

 

Jak pielęgnować przedłużane włosy? Mycie i pielęgnacja 

Doczepiane włosy wymagają właściwej pielęgnacji. Aby wyglądały pięknie i zdrowo, należy dbać o nie z równie dużym zaangażowaniem, jak o naturalne włosy — albo nawet bardziej. Jak zadbać o przedłużane włosy? Jeśli chodzi o ich mycie, to ważne jest przede wszystkim właściwe ich przygotowanie. Przed zmoczeniem włosów należy je dobrze wyczesać. Najlepiej użyć w tym celu specjalnej szczotki dedykowanej przedłużanym kosmyków. Czeszemy je oczywiście w sposób delikatny, zawsze przytrzymując pasma od góry. 

Do mycia włosów przedłużanych najlepiej stosować szampony delikatne. Ważne, by w składzie nie miały SLS-ów i innych substancji drażniących. Warto pamiętać, by myć przede wszystkim skórę głowy, a nie trzeć kosmyków na długości, ponieważ to jedynie osłabi ich kondycję. Jeśli chodzi zaś o odżywki, to nakładajmy je od wysokości ucha, do dołu — dzięki temu odżywimy włosy i nie naruszymy struktury łączeń. Po umyciu włosów nie rozczesujmy ich na mokro. Jeśli mamy problem z plątaniem się kosmyków, użyjmy specjalnego sprayu wygładzającego. Po wysuszeniu, na końcówki włosów nałóżmy serum ochronne.  


Czego unikać przy pielęgnacji włosów przedłużanych? 

Odpowiedzią na pytanie, jak zadbać o przedłużone włosy są także rzeczy, których nie wolno robić. Aby kosmyki zachowały świetny wygląd na długo, musimy po prosty unikać pewnych produktów i czynności. Jedną z nich jest na przykład pozostawianie włosów do samodzielnego wyschnięcia, a także suszenie ich bardzo wysoką temperaturą. Kosmyki przedłużane traktujmy zawsze chłodnym podmuchem. 

W przeciwieństwie do naturalnych włosów, tych doczepianych nie powinno się olejować. To bardzo skuteczny zabieg, ale może on niestety osłabić łączenia, dlatego lepiej z niego zrezygnować. Wszelkie olejki stosujmy raczej jedynie na końcówki. Włosy przedłużane nie lubią też alkoholu. Dlatego unikajmy wszelkich kosmetyków, które mają go w składzie. 

Latem oraz podczas urlopu pamiętajmy też, by chronić przedłużane kosmyki przed mocnym słońcem oraz wodą morską. Takie kosmyki nie mają możliwości naturalnej regeneracji, dlatego też bardzo ważne jest, by po prostu unikać czynników, które je niszczą. 

Reklama