Medale dolnośląskich sportowców w Uniwersjadzie

WK, PAP | Utworzono: 2023-01-20 08:58
Medale dolnośląskich sportowców w Uniwersjadzie - fot. Uniwersjada

W czwartek ze srebra cieszyła się biathlonistka Anna Nędza-Kubiniec w biegu na dochodzenie na 10 km. Trzecia w tej konkurencji była Barbara Skrobiszewska z Jeleniej Góry. Brązowy medal w biathlonowym biegu na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn zdobył też Wojciech Janik z Czarnego Boru. Także na najniższym stopniu podium stanął panczenista Marek Kania na dystansie 500 metrów.

Wcześniej złote medale wywalczyli: panczenistki Iga Wojtasik, Olga Kaczmarek i Natalia Jabrzyk w wyścigu drużynowym, Nicole Konderla i Adam Niżnik w rywalizacji mikstów w skokach narciarskich, Konderla indywidualnie oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonowym biegu na 7,5 km.

Srebro było dziełem Wojtasik i Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim oraz biathlonistki Skrobiszewskiej, a po brąz sięgnęły Joanna Kil w kombinacji norweskiej, a w skokach Rajda indywidualnie i z Szymonem Jojko w parach mieszanych.

Uniwersjada w Lake Placid potrwa do niedzieli. Startuje w niej około 1500 sportowców z ponad 50 krajów.