Turniej Następne Pokolenia' 23

mat. prasowe, jk | Utworzono: 2023-01-24 12:19
Turniej Następne Pokolenia' 23 - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W zawodach przewidzianych dla roczników 2012-2015 weźmie udział łącznie 70 drużyn, ponad 700 zawodników i około tysiąca rodziców i kibiców. W każdym z turniejów młodzi piłkarze rozegrają co najmniej 8 czternastominutowych spotkań. Razem z czasem doliczonym przez arbitrów daje to prawie 2 godziny gry z drużynami, z którymi zawodnicy na co dzień nie mają okazji się mierzyć - w turnieju Następne Pokolenie '23 uczestniczyć będą drużyny z 4 województw – dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.

Łącznie piłkarze rozegrają ponad 270 spotkań. Gra odbywać się będzie według unifikacji PZPN. Wygrane drużyny otrzymają medale i puchary, a w kategorii Żak każdy młody adept piłki nożnej otrzyma złoty medal. Ponadto wybrani przez sędziów wyróżniający się zawodnicy w każdej z kategorii otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.

Jest to cykl turniejów - tydzień wcześniej, czyli już w weekend, ten sam turniej Następne Pokolenie '23 organizowany jest w Legnicy, w hali pneumatycznej Football Arena Legnica. Wystąpi w nim ponad 40 drużyn i 450 zawodników oklaskiwanych przez tysiąc widzów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.