Śladami księżnej Daisy - konkurs dla małych i dużych

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2023-01-24 14:43
Śladami księżnej Daisy - konkurs dla małych i dużych - Fot: Igor Jasiński
Fot: Igor Jasiński

Konkurs, który ma na celu upamiętnienie najsłynniejszej w historii mieszkanki Wałbrzycha i Pszczyny, księżnej Daisy Hochberg von Pless (1873-1943) objęty jest patronatem Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji Księżnej Daisy von Pless oraz prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja. Odbywa się we współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA. Prace należy przesłać do 28 lutego 2023r.

Na wniosek komisji kultury Rady Miasta, Zamku Książ oraz Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Rada Miejska Wałbrzycha podjęła uchwałę o ogłoszeniu roku 2023, Rokiem Księżnej Daisy von Pless. W tym roku przypada 150 rocznica urodzin najsłynniejszej w historii mieszkanki miasta oraz 80 rocznica jej śmierci w Wałbrzychu.

Przez najbliższe dwanaście miesięcy postać księżnej Daisy von Pless (1873-1943) upamiętniana będzie także w partnerskim mieście Wałbrzycha czyli górnośląskiej Pszczynie, gdzie radni podjęli analogiczną uchwałę. Miasta, które łączy wspólna historia, a w przeszłości unia personalna w osobie panujących książąt z rodu Hochberg von Pless podpisały umowę o partnerstwie w 2014 roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.