Układasz noworoczny jadłospis? Ten program może ci pomóc

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-01-25 10:19 | Zmodyfikowano: 2023-01-25 10:20
Dodaj do Wykop.pl
Układasz noworoczny jadłospis? Ten program może ci pomóc - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Jaki powinien być noworoczny jadłospis?

Tworząc noworoczny jadłospis, przede wszystkim należy kierować się dostosowaniem go do potrzeb i oczekiwań własnych lub naszego pacjenta. Jeżeli celem na nowy rok jest redukcja masy ciała, należy wprowadzić ją stopniowo i uzbroić się w cierpliwość. Nie warto zbyt restrykcyjnie pochodzić do nowego sposobu odżywiania i wdrażać szeregu ograniczeń, ponieważ wzbudza to frustrację i może szybko zdemotywować do dalszego działania. Zmiany powinny być stopniowe, a deficyt energetyczny nie może być zbyt duży, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego uczucia głodu. Komponując jadłospis, warto postawić na różnorodność, a także sprawdzone i dobre przepisy. W noworocznym jadłospisie nie powinno być miejsca na nudę i monotonię. Narzędzie, które zdecydowanie Ci w tym pomoże, zostało opisane poniżej.


Program do układania jadłospisów

Układając noworoczny jadłospis, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje Internet. Mowa o programach do układania jadłospisów, ponieważ to właśnie one usprawniają pracę dietetyków, a przede wszystkim pozwalają tworzyć smaczne jadłospisy z wykorzystaniem gotowych baz przepisów. Jeżeli nie jesteś dietetykiem, ale w nowym roku za cel obrałeś sobie zmianę sylwetki, również możesz skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania. Warto przy tym pamiętać, że stworzenie zbilansowanego i dobranego do potrzeb zdrowotnych jadłospisu często wymaga sporej wiedzy żywieniowej, zatem nie warto eksperymentować i lepiej udać się do dietetyka. Wykorzystując program do układania jadłospisów, możesz ustawić założoną kaloryczność jadłospisu, zawartość makroskładników i monitorować udział poszczególnych witamin i mikroelementów. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ podczas układania jadłospisu widzisz procent realizacji założeń i możesz być spokojny, że Ty lub Twój pacjent otrzyma w pełni zbilansowany jadłospis. Na rynku istnieje wiele programów do układania jadłospisów, ale warto wybrać ten, który jest najbardziej intuicyjny, posiada dużą bazę przepisów, a jego funkcjonalność ułatwia i przyspiesza pracę.


Przydatne wskazówki podczas układania jadłospisu

Tworząc jadłospis, warto w praktyce wykorzystać najnowsze zalecenia żywieniowe i normy żywienia dla populacji Polski. Jadłospis powinien zawierać wszystkie grupy produktów spożywczych i być bogaty w warzywa i owoce, jeżeli nie występują ku temu przeciwskazania. Ważnym elementem dobrego jadłospisu są smaczne potrawy, których w dobrym programie do tworzenia jadłospisów z pewnością nie brakuje i śmiało można je wykorzystywać, a nawet modyfikować pod indywidualne preferencje. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie marnować produktów spożywczych, zatem jeżeli połowa awokado została wykorzystana w jadłospisie, to należy również umieścić w innym przepisie jego kolejną część. Postaraj się proponować potrawy, które nie są zbyt czasochłonne i nie wymagają dużych zdolności kulinarnych. Jadłospis będzie bardziej zachęcający, jeżeli przepisy będą szybkie i proste. Warto wybierać programy do układania jadłospisów mające możliwość wygenerowania listy zakupów. Dzięki temu zakupy w sklepie nie będą problemem i pozwolą zaoszczędzić sporo czasu.

Reklama