Areszt dla mężczyzny podejrzanego o nękanie i groźby

GN, PAP | Utworzono: 2023-01-26 12:03 | Zmodyfikowano: 2023-01-26 13:26
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o nękanie i groźby - fot. Policja
fot. Policja

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska poinformowała, że funkcjonariusze bolesławieckiej komendy na polecenie prokuratora zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o uporczywe nękanie kobiety i kierowanie wobec niej gróźb oraz grożenie pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała innym osobom.

"Dodatkowo sprawca wysyłał szereg pism do prokuratury oraz policji, w treści których zawiadamiał o przestępstwach, doskonale wiedząc, że ich nie popełniono. 28-latek zamieszkujący na stałe w Niemczech, tylko okazjonalnie przyjeżdżał na teren powiatu bolesławieckiego" - powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że wykorzystując różne komunikatory, uporczywie nękał i groził pokrzywdzonej kobiecie, która jest dla niego obcą osobą.

"Ponadto podejrzany kierował również groźby pozbawienia życia i uszkodzenia ciała pod adresem innych osób oraz naruszył nietykalność jednej z nich. Pokrzywdzeni to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego" - powiedziała policjantka.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.