Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie podróżne?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-01-27 13:23
Dodaj do Wykop.pl
Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie podróżne? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Korzystanie z pomocy medycznej za granicą

Podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego, nie możesz kierować się wyłącznie jego ceną. O wiele ważniejszy jest tutaj szeroki zakres ochrony. Każda standardowa polisa turystyczna powinna obejmować koszty leczenia za granicą. Zwróć jednak uwagę na sumę ubezpieczenia.

Suma ubezpieczenia to nie wszystko. Powinieneś dokładnie przeanalizować, w jaki sposób towarzystwo ubezpieczeniowe traktuje poszczególne usługi medyczne. Może się zdarzyć tak, że suma ubezpieczenia wynosi 30 tysięcy euro, to kwota przewidziana na leczenie bolącego zęba wynosi jedynie 200 euro.

Pomoc medyczna za granicą generuje naprawdę wysokie koszty. Polisa turystyczna powinna obejmować leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, koszt leków i transport do kraju. Wiele towarzystw oferuje możliwość skorzystania z pomocy w prywatnych placówkach medycznych.


Dodatkowe elementy ubezpieczenia turystycznego

Podczas wyboru polisy turystycznej, np. https://www.link4.pl/ubezpieczenie-turystyczne, pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na dodatkowe elementy ubezpieczenia. Jednym z nich jest ochrona na wypadek wyrządzenia szkód finansowych osobom trzecim. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci w takim przypadku rekompensatę finansową poszkodowanej osobie.

Kolejnym dodatkowym elementem polisy godnym uwagi jest odszkodowanie za utracone lub uszkodzone rzeczy. Polecane jest osobom, które przewożą      w luku bagażowym samolotu np.      sprzęt sportowy na wycieczkę w góry.

Jeśli planujesz wyjechać na kilka tygodni i zostawiasz swoje mieszkanie bez opieki, to dobrze jest zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas swojej nieobecności. Polisa chroni mienie pozostawione w nieruchomości przed skutkami pożaru i innych zdarzeń losowych, takich jak: zalanie, uderzenie pioruna, kradzieży z włamaniem.

Możesz wykupić także krótkoterminowe ubezpieczenie Auto Assistance, jeśli planujesz jechać na wycieczkę własnym samochodem. Dzięki niemu uzyskasz pomoc w razie awarii, kradzieży pojazdu czy zgubienia kluczyków.


Czas trwania ubezpieczenia turystycznego

Polisa turystyczna powinna trwać dokładnie tyle samo co wyjazd i aby tak było, musisz określić ilość dni, które planujesz spędzić za granicą. Co zrobić wtedy, gdy nie masz możliwości powrotu w określonym terminie, bo został odwołany Twój lot? W LINK4 w takich przypadkach możliwe jest przedłużenie ochrony      na kolejne 48 godzin.

Chcesz znaleźć ubezpieczenie turystyczne dopasowane do swoich potrzeb? Już dziś sprawdź ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego LINK4. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwala objąć ochroną zarówno podróż zagraniczną, jak i krajową. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń turystycznych na stronie LINK4. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produkcie, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Reklama