Pewna wygrana piłkarek ręcznych KPRu Gminy Kobierzyce

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-01-31 20:00
Pewna wygrana piłkarek ręcznych KPRu Gminy Kobierzyce - fot. kprkobierzyce.pl
fot. kprkobierzyce.pl

KPR Gminy Kobierzyce wrócił na właściwe tory i pokonał we własnej hali beniaminka z Gniezna. Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wyszły na prowadzenie. Największym wyzwaniem dla defensywy gospodyń była w pierwszych minutach Monika Łęgowska.

Zawodniczki KPRu popełniały proste błędy w ataku, a kilka ważnych interwencji zanotowała w bramce gości Dominika Hoffmann. Po drugiej stronie równie dobrze spisywała się Beata Kowalczyk, a jej koleżanki z pola zdołały uspokoić grę. Kiedy trzecią kontrę skutecznie wykończyła Mariola Wiertelak po raz pierwszy w meczu KPR uzyskał przewagę 6:5 w 18. minucie.

Gospodynie nie miały problemów z wypracowywaniem pozycji rzutowych, ale w naprawdę dobrej dyspozycji była wspomniana wcześniej Hoffmann, która zatrzymała m.in. kontratak Natalii Janas. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Chwila rozmowy z zespołem przyniosła efekty, bowiem zawodniczki z Kobierzyc systematycznie zwiększały przewagę i równo z gwizdkiem zdobyły bramkę na 15:10.

Po zmianie stron KPR szybko zwiększał dystans dzielący go od rywalek, w czym spory udział miały skrzydłowe. Gospodynie zdobyły w krótkim czasie dziewięć bramek, na które rywalki odpowiedziały tylko trzema. W 41. minucie było już 24:13. Kiedy różnica wynosiła ponad dziesięć trafień o czas poprosił trener Robert Popek. Niewiele to jednak zmieniło.

Ostatecznie zespół KPR wygrał 34:20. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Mariolę Wiertelak.

 

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Gniezno 34:20 (15:10)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 2, Kucharska, Tomczyk 3, Buklarewicz 4, Janas 1, Wiertelak 10, Kozioł 3, Ważna 3, Domagalska 1, Cygan, Despodovska 3, Shupyk 4, Wicik.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.