Jakie kable do telefonów Apple, Samsung, Huawei?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-02-02 13:01
Dodaj do Wykop.pl
Jakie kable do telefonów Apple, Samsung, Huawei? - Materiał Sponsora/ fot. pexels.com
Materiał Sponsora/ fot. pexels.com


Kable do telefonów nie tylko do ładowania

Kable do telefonów, a dokładnie mówiąc, kable USB nie służą tylko do ładowania telefonu. Choć najczęściej właśnie w tym celu są kupowane, to dzięki nim można także wykorzystać je do transferu plików pomiędzy telefonem a komputerem czy innym urządzeniem. Pomimo istniejących technologii transferu, takich jak bluetooth czy WiFi, część użytkowników chętnie korzysta z tego rozwiązania, aby przetransferować film lub zdjęcia z telefonu na inne urządzenie. Dlaczego? Ponieważ kable USB umożliwiają bezpieczny i szybki przesył danych.


Rodzaje kabli do telefonów

Dlaczego USB? USB to rodzaj złącza do komunikacji, używanego we współczesnych urządzeniach mobilnych, w tym między innymi w telefonach i tabletach. W tych urządzeniach montowane jest gniazdo USB, które pełni głównie dwie funkcje - przekazuje energię elektryczną do baterii telefonu i transferuje pliki pomiędzy połączonymi urządzeniami. Jednak od czasu pojawienia się pierwszych tego typu portów w telefonach, minęło już kilkanaście lat, a technologia ta wciąż jest rozwijana, aby zwiększać jej potencjał i możliwości. Z tego powodu na rynku obecnie dostępnych jest kilka typów portów.

Kable Micro USB

Złącza MicroUSB to pierwsze złącza tego typu, wykorzystywane w telefonach. Zapewniają ograniczoną prędkość transferu danych, dlatego współcześni producenci smartfonów nie korzystają z tego rozwiązania. Można je jednak spotkać w konwencjonalnych modelach telefonów komórkowych. Ponadto wciąż duża część osób używa starszych modeli telefonów, wyposażonych w to złącze. Dlatego mogą oni potrzebować dopasowanych kabli do telefonów. Duży wybór tego typu kabli znajdziesz na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/typ_usb-micro-usb

Kable USB typ C

Większość producentów współczesnych smartfonów wyposaża je w złącze USB typ C. Tego typu złącze umożliwia dużo szybszy transfer danych, a co więcej jest bardzo wygodne. Wtyczka w kablach USB typ C ma kształt prostokąta o zaokrąglonych rogach, dlatego nie ma znaczenia, którą stroną wetkniesz ją do portu. Tymczasem w portach Micro USB wtyczka ma kształt trapezu, stąd też łatwo jest uszkodzić taki port, jeśli jesteś nieuważny.

Z portów USB typ C korzystają między innymi tacy producenci telefonów jak Samsung, Huawei czy Xiaomi. Kable do telefonów,

Kabel USB Lighting

Topowy producent urządzeń mobilnych, firma Apple idzie pod prąd w wielu kwestiach, także tej dotyczącej portu komunikacji. Do ładowania i przesyłania plików w tych urządzeniach, używa złącza Apple Lightning. Choć to złącze używane jest we wszystkich współcześnie produkowanych urządzeń marki Apple, to nie korzysta z nich żaden inny producent. Dlatego też, gdy zapomnisz wziąć ze sobą taki kabel, nie masz co szukać go wśród użytkowników innych marek telefonów.

Kable mini USB

Rzadko spotykanym, ale występującym w niektórych modelach telefonów, a częściej w fotograficznych aparatach cyfrowych jest złącze mini USB. Wyposażony we wtyczkę mini USB kabel przeznaczony jest głównie do transmisji danych pomiędzy urządzeniami, gdyż zwykle ładowarki z tego typu wtyczką, mają kabel połączony na stałe. Jeśli poszukujesz tego typu kabli, znajdziesz je tutaj: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/typ_usb-mini-usb


Na co zwrócić uwagę, wybierając kabel do telefonu?

Jeśli zamierzasz kupić nowy kabel do telefonu, wiesz już, że musisz zwrócić uwagę na typ złącza, ale ponadto zastanów się nad jego długością. Zwróć też uwagę na jakość wykonania i opinie użytkowników. Zdarza się, że niektóre kable źle działają z niektórymi modelami telefonów. Szeroki wybór kabli do telefonów i opinie użytkowników znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody.

Reklama