Muzyczni wieloboiści (PONIEDZIAŁEK w RWK)

Piotr Osowicz | Utworzono: 2023-02-05 19:13
Muzyczni wieloboiści (PONIEDZIAŁEK w RWK) - Piotr Osowicz zaprasza do Radia Wrocław Kultura
Piotr Osowicz zaprasza do Radia Wrocław Kultura

Naszymi gośćmi będą:

tuż po 16:00 Monika Rostecka, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy i absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, kierunek: choreografia i techniki tańca. Monikę mogliśmy oglądać w najlepszych produkcjach tego teatru w ciągu ostatnich lat, ale okazuje się, że bycie mimem jej nie wystarcza. Otóż aktorka postanowiła zostać wokalistką i właśnie nagrywa swoje debiutanckie piosenki.

Po 16:30 odwiedzi nas nadzieja polskiego jazzu według magazynu JAZZ Forum: Matylda Gerber.
Naukowczyni i muzyczka, doktor nauk społecznych. Studiowała finanse i psychologię. Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami intuicji. Komponuje muzykę i gra na saksofonie. Współtworzy zespoły sneaky jesus i Ślina, jest współzałożycielką wrocławskiej orkiestry improwizowanej. Koncertowała w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Afryce. 

Po godzinie 17:00 gościem naszego poniedziałkowego popołudniowego muzycznego spotkania w RWK będzie Tomasz Leszczyński. Aktor, wokalista, kompozytor, aranżer. Od 2004 roku aktor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Finalista PPA 2005, laureat III miejsca na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu 2016, laureat wyróżnienia PPA-OFF w 2019 roku, laureat 46. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa” 2022. Tomek komponuje też muzykę do spektakli i o tej jego nowej roli między innymi porozmawiamy.

A na koniec po 18.00 zajrzy do studia nas Agata Zemla. Agata skomponowała muzykę do najnowszej premiery Teatru Pantomimy we Wrocławiu, a będzie to spektakl na podstawie książki Marieke Lucasa Rijnevelda "Niepokój przychodzi o zmierzchu". Kompozytorka studiuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i uwaga z pierwszego wykształcenia jest biologiem.

Zapraszam Piotr Osowicz, www.radiowroclawkultura.pl, aplikacje mobilne i odbiorniki z systemem DAB+.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~pol2023-02-06 13:35:31 z adresu IP: (2a01:112f:c1a:1700:c527:x:x:x)
"Naukowczyni i muzyczka, doktor nauk społecznych"- to jeszcze powinno być"doktorka" , no nie?Jak już tak nowocześnie..