Defibrylatory ratują życie. Nie bójmy się z nich korzystać

Martyna Czerwińska, BM | Utworzono: 2023-02-06 17:17 | Zmodyfikowano: 2023-02-06 17:18
Defibrylatory ratują życie. Nie bójmy się z nich korzystać  - Fot: zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Fot: zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jest sprzęt, brakuje wiedzy - lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu chcą to zmienić. A chodzi o defibrylatory - to małe i proste w obsłudze urządzenia, które mają za zadanie przywrócić akcję serca. W samym Wrocławiu jest ich ponad 50 - m.in są na dworcach, w galeriach, na stadionie, czy w kinach. - Okazuje się jednak, że kiedy ktoś z naszego otoczenia doznaje - np. zawału niewiele osób decyduje się po niego sięgnąć - mówi dr hab Robert Zymliński:

Urządzenie wydaje komendy i prowadzi nas przez cały proces udzielania pomocy. Szpital przy Borowskiej wraz z Uniwersytetem Medycznym zaczyna współpracę z miastem, aby uświadomić to mieszkańcom. Informacje o obsłudze defirylatorów mają być m.in wyświetlane w pojazdach MPK. - Lepszy nieudolny masaż serca, niż żaden - dodaje Robert Zymliński:

Mapa wszystkich defibrylatorów znajduje się na stronie fundacji "Mamy serce". Wystarczy wpisać miasto lub ulicę. We Wrocławiu znajdują się m.in w galeriach handlowych, na dworcach, kinach czy na stadionie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.