Literatura #7/2023: Damian Leszczyński, Waldek Mazur, Magda Genow-Jopek

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-02-17 15:00 | Zmodyfikowano: 2023-02-17 15:00
Literatura #7/2023: Damian Leszczyński, Waldek Mazur, Magda Genow-Jopek - Literatura #7/2023
Literatura #7/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Damian Leszczyński – Profesor filozofii, tłumacz i publicysta, autor licznych artykułów i książek naukowych i popularnonaukowych, w tym poczytnej „Chinlandii” (Wydawnictwo Wektory). My pytaliśmy przede wszystkim o „Fidżi. Tajemnice Archipelagu Kanibali” (Wydawnictwo EREBUS), pierwszą w języku polskim monografię poświęconą historii i kulturze Fidżi. Przyglądaliśmy się misjonarzom, królom, ludożercom i niewolnikom oraz podróżom Autora po wyspach Pacyfiku i fascynacji historią Oceanii, która zaowocowały ponad 700-stronicową książką.

 

PODCAST


Waldek Mazur – Do Klubu Proza z nową prozą przyjadą Mariusz Czubaj i Martin Ryšavý, będzie dyskusja o roli współczesnej krytyki literackiej oraz start nowego cyklu literacko-filmowego przygotowanego wspólnie z Kinem Nowe Horyzonty. Porozmawiamy więc o tym, co w drugiej połowie lutego i w marcu będzie działo się we Wrocławskim Domu Literatury

 

PODCAST


Magda Genow-Jopek – Czasy, kiedy Wydawnictwo Dolnośląskie skupiało się na Dolnym Śląsku, a Wydawnictwo Poznańskie w stolicy Wielkopolski, dawno minęły. To zdecydowanie ogólnopolskie firmy. Zresztą Poznańskie jest grupą, skupia w sobie cztery wydawnictwa: Poznańskie (specjalizujące się w literaturze pięknej, historii i non-fiction), Czwarta Strona (literatura obyczajowa, kryminalna i), We need YA (literatura młodzieżowa) oraz Zygzaki (książki dla dzieci). O bestsellerach roku 2022, seriach wydawniczych i nowościach Poznańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem premierowej powieści Rene Karabasz „Zanim dojrzeją granaty”, której akcja rozgrywa się w albańskich Górach Przeklętych opowie redaktor naczelna tegoż, a przy okazji bułgarystka i politolożka.

PODCAST

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.