Planujesz urlop w Zakopanem - wybierz ofertę najlepszego hotelu!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-02-21 09:47
Dodaj do Wykop.pl
Planujesz urlop w Zakopanem - wybierz ofertę najlepszego hotelu! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Jak zaplanować urlop w Zakopanem?

Jeżeli nie macie dzieci w wieku szkolnym najlepiej przyjechać pod Tatry poza ścisłym sezonem. A więc nie w wakacje i nie w ferie zimowe. Jest bowiem wtedy wszędzie tłum ludzi, trudno dopchać się do najciekawszych atrakcji, trudno wejść do restauracji albo znaleźć noclegi w dobrym miejscu i rozsądnej cenie. Zachęcamy więc do przyjazdu w te strony na przykład w kwietniu lub w maju (kiedy wiosna już coraz piękniej zazielenia okolice), albo jesienią jesienią kiedy znów drzewa mienią się wszystkimi kolorami.

Planując chodzenie szlakami górskimi trzeba brać możliwości i kondycję wszystkich uczestników wyjazdu, a więc nie tylko tych najsilniejszych. Jeśli jedziecie z małymi dziećmi nie pchajcie się na Rysy ani nawet na Giewont, a nawet droga do Morskiego Oka chociaż technicznie łatwa może być dla niektórych zbyt długa. W obie strony to prawie 20 kilometrów. Idąc na szlak warto mieć mapę, naładowany telefon (w razie potrzeby wzywania pomocy), zapas jedzenia i picia, a także rękawiczki, czapkę i ciepły sweter nawet w czerwcu bowiem pogoda w górach bywa bardzo zmienna i znacznie zimniejsza niż w mieście.

Warto przynajmniej jeden cały dzień poświęcić na zwiedzanie samego miasta Zakopane. Architektura zabytkowych domów w stylu witkiewiczowskim nie ma sobie równych w całej Polsce. odwiedźcie Sanktuarium Fatimskie, muzea, galerie, Gubałówkę, cmentarz na Pęksowym Brzyzku i inne atrakcje. Można się też wybrać na baseny termalne, których pod Tatrami jest całkiem sporo do wyboru. No i obowiązkowy spacer Krupówkami, najsłynniejszym deptakiem spacerowym Podhala.


Gdzie w Zakopanem nocować?

Jest mnóstwo opcji do wyboru. Zawsze trzeba brać pod uwagę możliwości własnego portfela. Tylko czasem warto przyjechać na przykład na 10 dni zamiast dwóch tygodni ale w zamian spać w nieco droższym hotelu blisko centrum miasta, blisko szlaków górskich aniżeli tanio ale bardzo daleko od ciekawych miejsc i na dodatek w kiepskich warunkach. Kiedy wpiszecie w wyszukiwarkę frazę hotel Zakopane na pewno wyświetli się Wam mnóstwo propozycji. Ale też warto wiedzieć, że dobre miejsca wcale nie muszą należeć do tych najdroższych. Na przykład hotele tuz przy Krupówkach albo blisko dworca kolejowego mogą kosztować znacznie więcej niż te w podobnym standardzie ale nieco na uboczu. Kilkanaście kilometrów spaceru do centrum miasta na pewno nikomu nie zaszkodzi, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na jakieś przyjemności których jest tu przecież bardzo dużo.

Ponieważ wszystkie miejsca noclegowe w okolicy cieszą się wielkim powodzeniem warto rezerwować co najmniej kilka tygodni przed planowanym przyjazdem aby uniknąć przykrych niespodzianek, że już wszystko zajęte.

Reklama