Polska Dolina Loary

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-02-21 14:07 | Zmodyfikowano: 2023-02-21 14:10
Dodaj do Wykop.pl
Polska Dolina Loary - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Zamek Książ

Nie da się ukryć, że Zamek Książ jest jednym z najwspanialszych tego typu obiektów nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce. Budzi podziw. Zarówno swą architekturą, jak i wielkością. Jest bowiem trzecim, największym zamkiem w kraju. W swoim wnętrzu kryje 400 pomieszczeń, które zachwycają zdobieniami i wyposażeniem. Budowla ta była też świadkiem ważnych, historycznych wydarzeń m.in. pełniąc przez pewien czas funkcję kwatery Führera. Obecnie Zamek Książ jest dość mocno oblegany przez turystów, którzy spragnieni są nie tylko zwiedzania, ale też wspaniałych widoków, jakie rozciągają się z terenu budowli.


Zamek Chojnik

Obowiązkowym punktem pobytu w Karkonoszach jest nie tylko zdobycie Śnieżki czy spacer po Karpaczu lub Szklarskiej Porębie. Będąc w tych górach nie można również pominąć zwiedzania ruin zamku Chojnik. Wznosi się na obrzeżach Jeleniej Góry, na mającej 627 m n.p.m. górze. Od XVII wieku popada w ruinę. Mimo to jest miejscem na wskroś malowniczym, które pozwala podziwiać przepiękną panoramę Karkonoszy.Pałac Schaffgotschów

Również w Jeleniej Górze, ale w dzielnicy Cieplice, warto odwiedzić imponujący Pałac Schaffgotschów. Jest długi na 81 m! Niestety nie można zajrzeć do jego wnętrza. Nie jest bowiem udostępniony zwiedzającym. Ale to nic! Bo tuż za nim rozciąga się przepiękny Park Zdrojowy z muszlą koncertową, Pałacem Zdrojowym czy zabytkową kapliczką Najświętszej Rodziny. 


Zamek w Ząbkowicach Śląskich

Kolejną, ciekawą propozycją jest zamek w Ząbkowicach Śląskich (znany też jako zamek Frankenstein, bo tak niegdyś zwały się Ząbkowice). Niestety od lat popada w ruinę. Pierwotnie była to gotycka warownia, którą później przebudowano w stylu renesansowym. Choć część murów uległa znacznemu zniszczeniu, to wciąż podziwiać można ogrom tej budowli oraz jej wspaniałą architekturę. Spacer po terenie ruin jest niezapomnianym doświadczeniem. 


Pałac Wojanów

Podczas eksplorowania Polskiej Doliny Loary nie można pominąć Pałacu Wojanów. To jedna z piękniejszych rezydencji, jakie znaleźć można na Dolnym Śląsku. Pałac Wojanów jest zamieszkany nieprzerwanie od 400 lat. Obecnie w jego wnętrzach działa hotel oraz centrum konferencyjne. Z tego też powodu nie jest on udostępniony zwiedzającym. Ale, całkiem dobrym pomysłem może być zaplanowanie romantycznego weekendu we dwoje i spędzenie nocy w pałacu.Chcesz więcej? Odwiedź Travelbay

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Travelbay. To największy serwis podróżniczy w Polsce z rekomendacjami od lokalnych mieszkańców oraz podróżników.
 

 

Reklama