KPR Gminy Kobierzyce przegrał w Jarosławiu z JKSem

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-02-21 19:30
KPR Gminy Kobierzyce przegrał w Jarosławiu z JKSem - fot. kprkobierzyce.pl
fot. kprkobierzyce.pl

KPR Gminy Kobierzyce mimo bardzo dobrego początku meczu nie wywiózł z Jarosławia punktów. W meczu kończącym 17 kolejkę ekstraklasy zespół z Kobierzyc przegrał z miejscowym JKSem 27:31.

KPR zdecydowanie lepiej rozpoczął mecz. Twarda obrona wymuszała na rywalkach błędy, a te bezwzględnie zamieniane były przez drużynę Edyty Majdzińskiej na bramki. Dzięki temu po sześciu minutach na tablicy widniał wynik 5:1.

Gospodynie w krótkim czasie odrobiły straty i wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie (8:6 w 19'). Spory w tym udział miała Weronika Kordowiecka, której interwencje zatrzymały KPR na moment. JKS zdobył siedem bramek, na które zespół z Kobierzyc odpowiedział zaledwie jednym trafieniem.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć, bowiem praktycznie równo z syreną piłkę w siatce umieściła Karolina Wicik, tym samym doprowadzając do remisu 14:14.

Po zmianie stron gospodynie zaczęły dominować na parkiecie. Prezentowały się bardzo solidnie w ofensywie, ale KPR znacznie ułatwiał im to zadanie, często popełniając niewymuszone błędy. Nieudane kozłowania bądź podania posłane na aut zawodniczki JKSu zamieniały na trafienia, systematycznie budując przewagę (22:17 w 41').

W tej części spotkania liderką zespołu pozostawała niezmiennie wspomniana już wcześniej Kordowiecka, a po drugiej stronie boiska skuteczne rzuty oddawały Małgorzata Trawczyńska oraz Lesia Smolinh.

Zawodniczki z Kobierzyc walczyły ambitnie, ale nie mogły znaleźć sposobu na lepiej dysponowane rywalki (25:22 w 52'). Na każde zmniejszenie dystansu gospodynie odpowiadały kolejnymi trafieniami i ostatecznie wygrały 31:27.

 

JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 31:27 (14:14)

KPR: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 2, Buklarewicz 3, Janas 2, Wiertelak 7, Kozioł 3, Ważna, Domagalska, Cygan 2, Despodovska 3, Wicik 5.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.