Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – pomoc w podróży

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-02-22 10:25
Dodaj do Wykop.pl
Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – pomoc w podróży - Materiał Sponsora/ fot. pexels.com
Materiał Sponsora/ fot. pexels.com


Wypadek w podróży – co zrobić?

Niespodziewane sytuacje mogą Cię spotkać wszędzie – także w podróży. Dlatego planując wyjazd, warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Dzięki niemu Ty i Twoja rodzina otrzymacie pomoc m.in. w razie:

  • złamań bądź urazów,
  • awarii samochodu,
  • nagłej choroby (w tym COVID-19).

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce od Nationale Nederlanden działa także do 30 km poza granicami kraju. Oznacza to, że jeśli np. złamiesz nogę w górach po stronie czeskiej lub słowackiej, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty akcji ratunkowej i leczenia. Należy pamiętać, że w razie wypadku poza Polską obowiązek opłaty za pomoc leży po stronie poszkodowanego. Koszt takiej akcji może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dzięki ubezpieczeniu w razie choroby otrzymasz niezbędną pomoc, w tym opiekę lekarza na miejscu oraz dowóz leków. Będziesz mieć także zapewnioną opiekę nad dzieckiem oraz transport do placówki medycznej.

Jeśli w trakcie podróży zepsuje Ci się samochód lub będziesz miał wypadek, w ramach polisy ubezpieczyciel naprawi Twoje auto bądź w razie potrzeby odholuje je do najbliższego serwisu. Na czas naprawy otrzymasz auto zastępcze, dzięki czemu dalej wraz z rodziną będziecie mogli cieszyć się podróżą.

To jednak nie wszystko. Jeśli wyrządzisz komuś szkodę, np. zniszczysz hotelowy sprzęt bądź uszkodzisz samochód, możesz otrzymać nawet do 500 tys. zł na pokrycie kosztów naprawy. Więcej szczegółów dotyczących ubezpieczenia turystycznego w Polsce od NN znajdziesz na stronie:https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-w-polsce.html.


Jak wybrać odpowiednią polisę?

Rozważając zakup ubezpieczenia turystycznego, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę:

  • jego zakres,
  • miejsce wyjazdu,
  • rodzaj wyjazdu,
  • liczbę osób, które chcesz ubezpieczyć,
  • Twoje możliwości finansowe,
  • wykluczenia.

Wybór polisy to ważna decyzja, to od niej zależy bowiem Twoje bezpieczeństwo i komfort w podróży. Cena nie powinna być podstawowym kryterium – im jest niższa, tym zakres ubezpieczenia będzie mniejszy. Nie bez znaczenia okazuje się także miejsce, do którego się wybierasz, i rodzaj aktywności. Jeśli planujesz uprawianie sportów ekstremalnych, zaznacz to we wniosku.

Ubezpieczeniem turystycznym możesz objąć nie tylko siebie, ale także swoją rodzinę, w tym dzieci. Przed wyborem polisy określ swoje możliwości finansowe. W Nationale Nederlanden podstawowe ubezpieczenie możesz mieć już za 2,13 zł.

Przed podpisaniem umowy sprawdź dokładnie jej ogólne warunki. Znajdziesz tam ważne informacje, m.in. o zasadach wypłaty środków oraz o wykluczeniach, czyli o sytuacjach, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty.

Reklama