Wygrana KPR-u na koniec rundy zasadniczej

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-02-25 21:19
Wygrana KPR-u na koniec rundy zasadniczej - fot. kprkobierzyce.pl

Wynik spotkania otworzyła z rzutu karnego Zorica Despodovska i to jej zespół lepiej radził sobie na początku. Rywalki popełniały błędy, także w defensywie, co skutkowało wykluczeniami z gry. Kobierzyczanki wykorzystywały je, zamieniając na trafienia (4-1 w 5’). W tej części spotkania szczególnie widoczna była Natalia Janas, która pewnie kończyła rzuty z prawego skrzydła (7-2 w 9). O czas poprosił trener drużyny przyjezdnej.

Rozmowa z zespołem dała jednak niewiele. Lublinianki za sprawą bezbłędnej z linii siódmego metra Katarzyny Portasińskiej próbowały niwelować straty (10-6 w 18’). Zawodniczki Edyty Majdzińskiej lepiej rozegrały ostatnie akcje i to one schodziły na przerwę z bezpieczną przewagą sześciu trafień.

Po zmianie stron sytuacja na boisku uległa zmianie. Przyjezdne popełniały mniej błędów i systematycznie zmniejszały straty. Duża w tym zasługa Pauliny Wdowiak, która zanotowała kilka ważnych interwencji oraz duetu Więckowska-Portasińska (17-15 w 35’). Kobierki nie mogły znaleźć sposobu na sforsowanie obrony rywalek, przez co te zdołały zdobyć bramkę kontaktową na niewiele ponad dwadzieścia minut przed końcem meczu.

Dobrą zmianę między słupkami dała jednak Patrycja Chojnacka, która szybko ostudziła entuzjazm lublinianek. Po drugiej stronie boiska trudna do zatrzymania była Zorica Despodovska – na kwadrans przed końcem meczu rozgrywająca miała na swoim koncie osiem trafień (21-17 w 43’).

Podopieczne Piotra Dropka walczyły do ostatnich minut, ale nie były w stanie zniwelować strat do mniej niż trzech bramek (24-21 w 52’). Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KPR-u 29-25.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Zoricę Despodovską, a indywidualną nagrodę w drużynie przeciwnej otrzymała Paulina Wdowiak.

Kobierzyczanki po wtorkowym spotkaniu zajmują trzecie miejsce w tabeli, a MKS jest drugi. Dzięki wygranej KPR-u dystans dzielący obie drużyny zmniejszył się do dwóch punktów.

Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi przerwa reprezentacyjna. Do kadry Polski powołania otrzymały Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Aleksandra Olek oraz Paulina Wdowiak z MKS-u.

KPR Gminy Kobierzyce – FunFloor Lublin 29:25 (16:10)

Najwięcej bramek – dla KPR: Zorica Despodovska 9, Małgorzata Buklarewicz 6, Natalia Janas 4, Mariola Wiertelak 3; dla FunFloor: Katarzyna Portasińska 7, Dominika Więckowska 5, Magda Więckowska 3.