Jak dobrać rozmiar żaluzji drewnianych?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-02-27 13:58 | Zmodyfikowano: 2023-02-27 13:59
Dodaj do Wykop.pl
Jak dobrać rozmiar żaluzji drewnianych? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Funkcje żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to jedno z najciekawszych rozwiązań do dekoracji okien nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także salach konferencyjnych i biurach. Decydując się na montaż żaluzji z drewna, warto jednak najpierw przyjrzeć się bliżej funkcjom osłon okiennych. Oczywiście głównym zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza przed nadmierną ilością promieni słonecznych. To jednak nie wszystko! Żaluzje drewniane po opuszczeniu w dół mogą zapewnić całkowitą prywatność, chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Ponadto osłony okienne pełnią takie funkcje jak:

  • wygłuszająca - dzięki nim wnętrze osiąga zdecydowanie lepszą akustykę;
  • dekoracyjna – akcesoria do okien z drewna potrafią doskonale skomponować się z każdym wnętrzem.


Jak prawidłowo dobrać rozmiar żaluzji drewnianych?

Prawidłowy rozmiar żaluzji drewnianych jest kluczowy, jeśli chcesz przez wiele lat cieszyć się dobrze dopasowanymi akcesoriami do okien. Lamele, z których składają się osłony, występują w dwóch wymiarach – 25 mm lub 50 mm. Dzięki temu można wybrać rozmiar najlepiej odpowiadający naszym potrzebom. Opcja 25 mm jest idealna do pomieszczeń, w których zależy Ci na optycznym powiększeniu wnętrza. Rozwiązanie świetnie sprawdza się także przy niewielkich oknach. Sterowanie akcesorium odbywa się za pomocą sznurka i pokrętła. Z kolei listewki 50 mm są świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz stworzyć przestrzeń o bardziej współczesnym wyglądzie, a Twoje okna są sporych wymiarów. Żaluzje drewniane 50 mm mogą być mocowane do ściany oraz sufitu. Co więcej, takie osłony można zamontować bezinwazyjnie przy użyciu specjalnych uchwytów.


Jakie żaluzje drewniane sprawdzą się najlepiej?

Wiesz już, jak w prawidłowy sposób dobrać rozmiar żaluzji drewnianych. Teraz powinieneś zadbać o właściwy wybór osłon okiennych. Jeśli Twój salon, pokój dzienny lub jadalnia mają spory metraż, postaw na modele utrzymane w ciemnej kolorystyce - wenge, mahoń oraz tuerca. Takie rozwiązanie jest uniwersalne i niezwykle eleganckie. Jeśli cenisz sobie nowoczesność i w takim też stylu urządziłeś wnętrze lub pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów, zdecyduj się na żaluzje o białym lub szarym wybarwieniu. Akcesorium do okien doskonale uzupełni już istniejącą aranżację.


Żaluzje drewniane – gdzie kupić?

Stoisz przed decyzją o wyborze sklepu online z osłonami okiennymi? Żaluzje drewniane od Karnix na wymiar to produkty, który w głównej mierze nastawione są estetykę i solidne wykonanie. Dostępne w ofercie e-sklepu modele produkowane są z wysokogatunkowego drewna typu Basswood aż do szerokości 240 cm. Dzięki temu charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i trwałością. Co więcej, dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal sprawia, że osłony mogą być użytkowane bezawaryjnie przez wiele lat.

Reklama