Studia podyplomowe z pedagogiki – 3 najlepsze kierunki, które warto wziąć pod uwagę

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-02-27 14:58 | Zmodyfikowano: 2023-02-27 14:58
Dodaj do Wykop.pl
Studia podyplomowe z pedagogiki – 3 najlepsze kierunki, które warto wziąć pod uwagę - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe z pedagogiki?

Zacznijmy od sprawdzenia, czy studia podyplomowe z pedagogiki są w ogóle dobrym pomysłem. Przede wszystkim to dla wielu osób jedyna możliwość uzyskania kwalifikacji niezbędnych do pracy w wybranym zawodzie w branży edukacyjnej. Bez względu na to, czy chcesz nauczać języka obcego, czy może interesują się arteterapią – tylko studia podyplomowe z pedagogiki umożliwią ci zdobycie wiedzy i umiejętności, które są potrzebne do pracy z dziećmi i młodzieżą, a czasami również z dorosłymi. Podyplomówka to także możliwość zwiększenia swojej konkurencji na rynku zawodowym, a co za tym idzie – szansa na podwyżkę lub awans w aktualnym miejscu pracy.

Jeżeli przekonaliśmy cię, że warto zapisać się na studia podyplomowe z pedagogiki, to możesz zrobić to na tej stronie: studia-pedagogiczne.pl, prowadzonej przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego, która oferuje podyplomówkę online.


1. Arteterapia – terapia przez sztukę

Pierwszym z polecanych kierunków studiów podyplomowych z pedagogiki jest arteterapia. Jak sama nazwa wskazuje, to terapia przez sztukę, która może przyjmować różne formy – muzykę, plastykę, teatr czy taniec. Planując podyplomówkę właśnie na tej ścieżce, możesz wybrać jedno z dwóch rozwiązań – studia tradycyjne oraz dłuższe studia kwalifikacyjne, po których ukończeniu otrzymasz kod zawodu (323013). Absolwenci arteterapii mogą znaleźć pracę w przedszkolach, szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach szkolno-wychowawczych czy domach kultury.


2. Integracja sensoryczna – przyszłościowy kierunek

Kolejnym kierunkiem jest integracja sensoryczna, czyli terapia SI. To studia podyplomowe z pedagogiki dedykowane osobom interesującym się umiejętnością rozumienia i porządkowania bodźców przez dzieci. W trakcie nauki poznasz zagadnienia związane z diagnozą i terapią zaburzeń SI, psychologią rozwojową czy neurologią dziecięcą. Jeśli interesuje cię właśnie ten kierunek, to możesz wybrać następujące ścieżki: integracja sensoryczna w wersji ogólnej, z diagnozą i terapią dzieci, z elementami terapii behawioralnej oraz z terapią ręki.


3. Logopedia – studia podyplomowe pomogą ci w zdobyciu kwalifikacji

Trzeci polecany kierunek to logopedia. Studia podyplomowe o charakterze kwalifikacyjnym są dostępne w różnych wariantach – ogólnym, dla pedagogów specjalnych, z neurologopedią, z emisją głosu, dla nauczycieli czy z alternatywną i wspomagającą komunikacją. Logopedia to studia podyplomowe dla wszystkich osób, które chcą pracować z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi zmagającymi się z problemami z komunikacji werbalnej. Pamiętaj, że udział w rekrutacji na ten kierunek wymaga przedstawienia zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy.

Reklama