Jak odmienić wnętrze sypialni? Postaw na panele tapicerowane!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-03-07 13:30 | Zmodyfikowano: 2023-03-07 13:30
Dodaj do Wykop.pl
Jak odmienić wnętrze sypialni? Postaw na panele tapicerowane! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Czym są panele tapicerowane?

Panele tapicerowane to artykuł do dekoracji wnętrz. Każdy panel składa się z trzech elementów: solidnego korpusu z 8-milimetrowej płyty wiórowej, miękkiego wkładu z antyalergicznej pianki oraz eleganckiego panelu welurowego. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, panele pozostają odporne na odkształcenia – do tego stopnia, że można z nich wykonywać nie tylko obicia ścienne, ale również siedziska.

Tapicerowane panele ścienne to nowy, zdobywający popularność trend w dekoracji pomieszczeń. Dają poczucie komfortu i przytulności, a przy tym są estetyczne i trwałe. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i w kilku rozmiarach – sprawdź na https://redro.pl/dodatki/panele-tapicerowane/ i wybierz model najlepiej pasujący do twojej sypialni.


Welurowe panele na ścianie – ciepło i bezpiecznie

Panele ścienne pokryte welurem nadają pomieszczeniu zupełnie nowego wymiaru. Pełnią również funkcję ocieplającą – doskonale sprawdzą się zatem w większych i chłodniejszych pomieszczeniach, a dzięki nim będziemy mogli nieco przykręcić termostat – panele ścienne stanowią znakomitą izolację cieplną.

Szczególnie w pokojach dziecięcych panele tapicerowane są również wybierane ze względu na bezpieczeństwo – dzięki zabudowaniu nimi obszaru za łóżkiem nie ma już ryzyka, że przemieszczające się podczas snu dziecko uderzy głową w ścianę. Ten aspekt przydaje się z resztą również w przypadku wielu dorosłych.


Ścienne panele tapicerowane – przytulne i estetyczne

Najważniejszą cechą paneli ściennych jest jednak ich wymiar estetyczny. Tekstura weluru oraz atrakcyjna paleta barw sprawiają, że pomieszczenie ozdobione przy pomocy paneli welurowych staje się automatycznie stylowe i eleganckie.

Zastosowanie paneli powoduje, że pomieszczenie jest znacznie bardziej przytulne i czystą przyjemnością jest przebywanie w nim. Takie wizualne ukojenie przyda się zwłaszcza po trudnym dniu w pracy, podczas leniwego poranka w łóżku czy w trakcie powolnego budzenia się w dniu wolnym.


Panele ścienne nie tylko do sypialni

Panele welurowe można zastosować w różnych pomieszczeniach – nie tylko w sypialni. Pięknie wygląda ozdobiony nimi pokoik dziecięcy, nadają stylowego sznytu salonowi, optycznie i faktycznie ocieplają gabinet.

Szczególnie ciekawa jest możliwość zastosowania paneli welurowych w przedpokoju. Tam mogą one pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale także praktyczną – z uwagi na swoją dużą wytrzymałość, istnieje możliwość obicia nimi siedziska ławeczki służącej do zakładania butów czy góry niskiej szafki, która od tej pory może również służyć do siedzenia.

Zachęca łatwość montażu paneli – robi się to przy pomocy kleju albo rzepów – w tym drugim przypadku możesz dynamicznie zmieniać wystrój pomieszczenia co jakiś czas podmieniając wszystkie lub wybrane panele.


Z czym łączyć panele tapicerowane?

Panele welurowe pasują do większości pomieszczeń – jest to kwestia odpowiedniego ich skomponowania z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Doskonale wyglądają na gładkiej ścianie – całość wygląda wówczas elegancko i klasycznie. Dla tych, którzy lubią trochę poeksperymentować, świetną opcją jest położenie kilku paneli na ścianie pokrytej fototapetą – uzyskasz intrygujący i dynamiczny efekt przenikania wzorów i faktur.

Możesz zdecydować się na panele w kolorze pasującym do ściany albo przeciwnie – skontrastować tło z pierwszym planem. Dużą rolę pełnią również tekstylia – firany, zasłony, dywany, pościel, ozdobne poduszki czy koce. Wraz z panelami tekstylnymi mogą one stanowić jedyną ozdobę pomieszczenia i tworzyć wyjątkową przestrzeń.

Ścienne panele tapicerowane szybko zdobywają serca klientów będących aktualnie na etapie dekoracji domu. Stanowią alternatywę lub uzupełnienie dla innych elementów dekoracyjnych, dają przyjemne ciepło i wrażenie przytulności, wnoszą do pomieszczenia niepowtarzalny styl. Są gustowne, wytrzymałe i bezpieczne, łatwe w montażu i wielozadaniowe. To wspaniała opcja dla wszystkich osób, które marzą o nietuzinkowym mieszkaniu, miłym dla oka i przyjemnym do przebywania na co dzień.

Reklama