Wyjątkowy koncert Radzimira Dębskiego w Hali Stulecia

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-03-14 08:00 | Zmodyfikowano: 2023-03-14 08:00
Dodaj do Wykop.pl
Wyjątkowy koncert Radzimira Dębskiego w Hali Stulecia - Materiał Sponsora fot. Łukasz_Rajchert
Materiał Sponsora fot. Łukasz_Rajchert

Koncert „Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki" został stworzony, aby upamiętnić twórczość zasłużonego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Wydarzenie odbędzie się 29 marca, czyli dokładnie w trzecią rocznicę śmierci wielkiego Mistrza.

Mieszkańcy Wrocławia i okolic mają jedyną taką okazję, aby na żywo usłyszeć ten symfoniczny projekt wybitnego polskiego kompozytora Radzimira Dębskiego. Co warto podkreślić – odbędzie się on w szczególnym dla mieszkańców miejscu – słynnej Hali Stulecia. Przez lokalną społeczność nazywana jest „perłą wrocławskiego modernizmu" i wizytówką Dolnego Śląska. Dla muzyków to z pewnością unikalna przestrzeń, ze względu na wspaniałą akustykę, z kolei dla odwiedzających to punkt spotkań, w którym każdy może czuć się dobrze.

Na scenie kompozytorowi towarzyszyć będą muzycy z Orkiestry NFM Filharmonii Wrocławskiej. W repertuarze Krzysztofa Pendereckiego orkiestrą zadyryguje Maciej Tworek, który był wieloletnim asystentem Mistrza. Z kolei we własnych utworach poprowadzi ją Radzimir Dębski. Część repertuaru została opracowana przez Dębskiego specjalnie na to wydarzenie i będzie miała swoje prawykonania.

Zaplanowany we Wrocławiu koncert to elementem cyklu stworzonego przez Radzimira Dębskiego. Artysta wystąpił już 20 lutego dwukrotnie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Zaplanowany został również koncert w kwietniu w Lusławicach, który będzie podsumowaniem tego wyjątkowego projektu. Repertuar koncertów powstał w porozumieniu z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, które jest partnerem merytorycznym koncertów.

Sprzedaż biletów na koncert we Wrocławiu trwa. Bilety do nabycia w salonach Empik, na platformie i w aplikacji Going. oraz na EmpikBilety.pl.

Reklama