Zakopane jakiego nie znacie - poznaj mniej znane zakątki Zakopanego

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-03-10 10:30 | Zmodyfikowano: 2023-03-10 10:31
Dodaj do Wykop.pl
Zakopane jakiego nie znacie - poznaj mniej znane zakątki Zakopanego - Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com
Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com

 

  • Atrakcje w Zakopanem — muzeum oscypka
  • Atrakcje Zakopanego — świetne miejsce na wypoczynek 
  • Wyjątkowe miejsce położone blisko centrum 

 

Atrakcje w Zakopanem — muzeum oscypka

Atrakcje turystyczne proponowane w Zakopanem można z powodzeniem podzielić na te, które przygotowane zostały z myślą o osobach uwielbiających aktywne spędzanie czasu, jak i dla tych, którzy cenią sobie relaks i wypoczynek. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest słynne muzeum oscypka. Dowiesz się tam, w jaki sposób produkowane są najpopularniejsze serki prosto z Podhala i w czym tkwi tajemnica ich oryginalności. 

Kolejnym punktem, który pomoże ci lepiej poznać region, będzie muzeum stylu zakopiańskiego, czy muzeum Karola Szymanowskiego. Dla każdego, kto ceni sobie nieco luźniejszy sposób spędzania czasu, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie nowoczesnego selfie muzeum w samym centrum Zakopanego, gdzie wykonasz prawdziwe Instagramowe fotki. 

 

Atrakcje Zakopanego — świetne miejsce na wypoczynek 

Zakopane zachwyca na każdym koku urokiem drewnianych zakopiańskich domków. To właśnie dlatego tak wielu turystów często wybiera się na spacery po okolicy, aby jak najlepiej poznać panująca tu kulturę. Wybierz się szlakiem najstarszej ulicy Zakopanego, aby poczuć wyjątkowy klimat miasteczka. W samym mieście możesz zwiedzić naszą skocznię narciarką — Wielką Krokiew, gdzie można było obserwować rekordy polskiego skoczka narciarskiego. To jednak nie wszystko, decydują się na wejście, możesz skorzystać z dodatkowych atrakcji. Wjazd na samą górę wyciągiem krzesełkowym lub zjazd niemal z samej góry na dmuchanym pontonie. To jak spędzisz w Zakopanem czas, uzależnione jest od twoich upodobań. 

Na twoja szczególną uwagę mimo wszystko zasługują najpopularniejsze atrakcje turystyczne, które przyciągają co roku tysiące turystów. Bez wątpienia miejscami, których do warto się udać, są liczne doliny, zachwycające swoim urokiem. Dolina Białego rozpoczyna swoją trasę nieopodal wejścia na skocznię narciarską, dlatego swoją wycieczkę możesz zaplanować z samego centrum miast. Jej zwieńczeniem jest wzniesienie znane, jako Srania skała. Idealnie nadaje się dla początkujących amatorów pieszych wędrówek. Dobrym wyborem będzie również wypad do Doliny Chochołowskiej. Ta zachwyca szczególnie wiosną, gdy na licznych polanach kwitną okazałe krokusy. 

Szukając najlepszych atrakcji, nie zapomnij spróbować regionalnych specjałów. Prócz oscypków z pewnością zachwyca cię lody z mleka owczego oraz inne przysmaki proponowane przez licznych wystawców. 


Wyjątkowe miejsce położone blisko centrum 

Spacery po Tatrzańskim Parku Narodowym, wyprawa do Morskiego Oka to nie wszystko. Zdecyduj się na nocleg, który zapewni ci  maksymalny komfort i wygodę. Piękna drewniana willa zbudowana w nowoczesnym stylu o miejsce, które sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Swoim wystrojem nawiązuje do drewnianych, zakopiańskich domów. Dużym atutem jest nie tylko szereg udogodnień, ale również położenie. Nieopodal znajdują się klimatyczne restauracje regionalne, co pozwoli posmakować ci wyjątkowej kuchni. Sprawdź szczegóły na: https://bachledaresort.pl/resort/o-resorcie.

Reklama