Pieluchy dla dziecka - jak stosować pieluszki jednorazowe by nie zaszkodzić maluchowi?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-03-10 13:02 | Zmodyfikowano: 2023-03-10 13:04
Dodaj do Wykop.pl
Pieluchy dla dziecka - jak stosować pieluszki jednorazowe by nie zaszkodzić maluchowi? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Pampersy dla dzieci - czym kierować się przy ich wyborze i jak powinno wyglądać przewijanie dziecka?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pieluch dla dziecka? Przede wszystkim rozmiarem - powinien być on dopasowany do wieku malucha, ponieważ źle dobrany pampers może ograniczać ruchy dziecka, a w efekcie - powodować dyskomfort podczas noszenia. Zbyt ciasne pieluszki dodatkowo przyczyniają się do powstawania otarć, a zbyt luźne - do przeciekania i nieprzyjemnego odczucia wilgoci. Oprócz samego rozmiaru, należy również kierować się tym, jak dziecko reaguje na kontakt z pieluszką. Producenci stosują bowiem różne materiały, a także różne substancje chłonne - z tego względu na samym początku warto kupić kilka rodzajów pieluszek, by porównać odpowiedź skóry na konkretny materiał, z którego wykonany został artykuł higieniczny (w razie wystąpienia podrażnień można łatwo zmienić model na inny).

Poszukujesz pieluszek dla dzieci? Poznaj ofertę marek Pampers i Huggies w drogerii Olmed.

Zapobieganie odparzeniom powinno także uwzględniać właściwą zmianę pieluszek. Chodzi tu o to, by wymieniać je maksymalnie co 3-4 godziny (jeśli pampers jest suchy) oraz po każdej defekacji lub mikcji (oddaniu moczu). Należy także pamiętać o przewijaniu dziecka w nocy, ponieważ wielogodzinny kontakt skóry z moczem lub kałem zdecydowanie może spowodować podrażnienia i przyczynić się do pojawienia się bolesnych, niekomfortowych odparzeń.


Zapobieganie odparzeniom - zadbaj o codzienną pielęgnację!

Podczas regularnej zmiany pieluszki nie można oczywiście zapomnieć o pielęgnacji delikatnej skóry maluszka, zapobiegającej pojawianiu się odparzeń. Do najważniejszych czynności należą:

  • dokładne oczyszczenie skóry dziecka z moczu lub kału - najlepiej za pomocą czystej wody i chusteczek lub chusteczek nawilżanych jedynie wodą (bez substancji zapachowych i innych dodatków);
  • osuszenie skóry dziecka - delikatnie, bez pocierania, czystym ręcznikiem lub jednorazowymi chusteczkami;
  • posmarowanie skóry i miejsc intymnych odpowiednim kremem „pod pieluszkę”, zawierającym emolienty. Należy nałożyć produkt cienką warstwą, aplikując go jedynie na zewnętrzne części ciała - nigdy do pochwy lub do odbytu. Nie można nakładać produktu w zbyt dużej ilości, ponieważ może to powodować podrażnienia i przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Co ważne, w przypadku braku podrażnień, aplikujemy wyłącznie kremy oparte na emolientach (substancjach natłuszczających), a nie na cynku, talku czy różnego rodzaju pudrach. Te ostatnie propozycje mają bowiem działanie wysuszające i przydadzą się w procesie gojenia świeżych odparzeń, jednak nałożone na zdrową skórę mogą przyczynić się do nadmiernego jej wysuszenia i powstania otarć oraz podrażnień.

Dodatkowo do codziennej pielęgnacji skóry dziecka warto włączyć „wietrzenie” - czyli pozostawienie malucha na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut bez pampersa. Ta czynność zapewnia swobodny dostęp powietrza - skóra może swobodnie „pooddychać”.

Reklama