Kradli przewody elektryczne z nieczynnego sklepu

BM, materiały prasowe | Utworzono: 2023-03-11 10:00 | Zmodyfikowano: 2023-03-11 09:46
Kradli przewody elektryczne z nieczynnego sklepu - Fot: dolnośląska policja
Fot: dolnośląska policja

Dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony o osobach, które prawdopodobnie znajdują się w pomieszczeniach byłego marketu, znajdującego się na terenie miasta.

Na miejsce niezwłocznie skierowali się funkcjonariusze wydziału prewencji, którzy weszli na teren obiektu. Kiedy policjanci doszli do ostatniego najmniejszego pomieszczenia, zauważyli ukrywającego się w nim mężczyznę, który nie potrafił wytłumaczyć, co w nim robi. Oświadczył, że nikogo z nim nie ma, jednak po chwili policjanci zauważyli ukrytego za drzwiami wspólnika mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani, po czym trafili do policyjnej celi.

Podejrzani mieli przy sobie plecaki, w których mundurowi znaleźli przewody elektryczne i narzędzia służące do ich obcinania. Ponadto okazało się, że sprawcy próbowali ukraść armaturę sanitarną. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Będą odpowiadać za usiłowanie kradzieży z włamaniem, a zgodnie z aktualnymi przepisami grozić im może kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.