Jak wybrać kuriera dla firm? Regularne nadawanie paczek z GLS!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-03-15 10:43
Dodaj do Wykop.pl
Jak wybrać kuriera dla firm? Regularne nadawanie paczek z GLS! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Kurier dla firmy – istotny element strategii biznesowej

Według raportu E-commerce 2021 przygotowanego przez Gemius konsumenci chętnie robią zakupy online między innymi ze względu na dostawę produktów do domu. Około 77% internautów wskazuje, że dokonuje transakcji online, a wielu z nich otrzymuje nabywane produkty dzięki usługom przewozowym, które gwarantują szybki transport przesyłek bezpośrednio do domu. Oznacza to, że nawet sklepy internetowe z wyjątkowo jakościowymi produktami dostępnymi w atrakcyjnych cenach mogą mieć problem z budowaniem przewagi konkurencyjnej, jeżeli zaplecze logistyczne jest niewystarczające lub proces dostarczania przesyłek bywa dla odbiorców uciążliwy  (długi czas oczekiwania na kuriera, uszkodzenia, brak możliwości śledzenia lub innego rodzaju niedogodności).

Zapewnienie klientom satysfakcjonujących warunków dostawy oraz terminowego przewozu jest absolutną podstawą, wywierającą wpływ na końcową opinię oraz całe doświadczenie zakupowe. Istnieje ryzyko, że nawet najlepszy produkt nie obroni się swoją solidnością, jeżeli proces transportu przesyłki będzie na bardzo niskim poziomie.


Regularne przesyłki kurierskie od GLS w obrocie krajowym

Firmy z dużym zapotrzebowaniem na przesyłki kurierskie mogą współpracować z GLS, aby zapewniać swoim klientom terminową dostawę sprzedawanych produktów. Atutem tego dostawcy usług transportowych jest dopasowywanie oferty do potrzeb konkretnego biznesu. Dzięki temu firma może wygodnie korzystać z przesyłek kurierskich w atrakcyjnej cenie i na korzystnych warunkach. Wpływ na cenę regularnego transportu paczek mają między innymi rozmiar i wolumen wysyłanych przesyłek. Na podstawie indywidualnego zapotrzebowania klienta GLS przygotowuje dopasowaną usługę.

Podstawowym produktem krajowym z zakresu regularnych przesyłek kurierskich w GLS jest BusinessParcel. To usługa, w której wysyłane paczki są doręczane najczęściej już kolejnego dnia roboczego. Podczas transportu nadawca i odbiorca monitorują przesyłkę online. Dodatkowo usługa BusinessParcel może być wzbogacona o szereg opcji dodatkowych, które są szczególnie komfortowe dla adresatów. W ten sposób firma może zapewnić swoim klientom maksymalną wygodę, nawet na etapie doręczenia paczki na adres domowy, do biura czy do wskazanego punktu odbioru. Usługa funkcjonuje w całym kraju – jeżeli interesują Cię regularne przesyłki kurierskie we Wrocławiu lub innym mieście w Polsce, skontaktuj się z najbliższą filią GLS, lub skorzystaj z infolinii.


Regularne przesyłki kurierskie od GLS w obrocie międzynarodowym

Coraz większa liczba firm obsługuje klientów zagranicznych. Regularne dostarczanie przesyłek w obrocie międzynarodowym może być wyzwaniem, szczególnie gdy dostawca usług transportowych nie posiada odpowiedniego zaplecza. GLS w tym zakresie dysponuje zaawansowaną infrastrukturą logistyczną, pozwalającą na przewóz paczek nawet do odległych państw Europy w bardzo szybkim czasie. Zależnie od kraju, doręczenie następuje już po 48-96 godzinach.

Również w przypadku międzynarodowych usług regularnych GLS pozwala nadawcom i odbiorcom korzystać z wielu udogodnień. Podstawowym elementem jest śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym. Dodatkowo firmy korzystające z EuroBusinessParcel mogą wzbogacać swoje usługi o dodatkowe opcje – zarówno z myślą o komforcie adresatów, jak i swoim.


Systemy wysyłkowe dostępne w GLS

GLS umożliwia nadawcom regularnym korzystanie z innowacyjnych systemów wysyłkowych. To oprogramowanie wykorzystywane do zarządzania przesyłkami kurierskimi, co znacznie przyspiesza przepływ informacji oraz ułatwia codzienną pracę. Aby sprostać potrzebom różnych biznesów, GLS dysponuje dwoma różnymi rozwiązaniami:

  • ADE-Plus – aplikacja webowa działająca w przeglądarce. Jest wykorzystywana między innymi to szybkiego generowania etykiet 2D oraz zarządzania danymi odbiorców. Jednocześnie pozwala na integrację z portalami aukcyjnymi oraz tworzenie raportów z ważnymi statystykami.
  • GLSI–Plus – aplikacja przeznaczona dla nadawców obsługujących nieco większy wolumen paczek. Jest uruchamiana na lokalnej bazie danych, dlatego działa niezależnie od połączenia z Internetem. Może być zintegrowana z systemem ERP.


GLS – partner logistyczny dla biznesów B2B i B2C

GLS działa w całej Polsce. Jeżeli chcesz wybrać przesyłki kurierskie w Krakowie lub innym mieście, skontaktuj się z najbliższą placówką bądź skorzystaj z infolinii. Możesz również zapoznać się z oficjalną stroną internetową, aby zaczerpnąć więcej informacji na temat regularnych przewozów krajowych i międzynarodowych. Dzięki szerokiej gamie usług oraz opcji dodatkowych GLS jest w stanie zaproponować każdej organizacji dopasowane rozwiązania, które będą maksymalnie korzystne. To dostawca usług kurierskich specjalizujący się nie tylko we współpracy na poziomie B2C,  ale także B2B. GLS oferuje między innymi szybki i bezpieczny przewóz dokumentów, również z weryfikacją dokumentu tożsamości odbiorcy. W skład usług dodatkowych chodzi także dostawa paczki bezpośrednio do firmowego biura.

Reklama