Rodzice dzieci z Jeleniej Góry nadal czekają na miejski żłobek

Gabriela Stefanowicz, BM | Utworzono: 2023-03-19 08:48 | Zmodyfikowano: 2023-03-19 08:51
Rodzice dzieci z Jeleniej Góry nadal czekają na miejski żłobek - Fot: Gabriela Stefanowicz
Fot: Gabriela Stefanowicz

Za 5 miesięcy gotowy ma być budynek nowego publicznego żłobka w Jeleniej Górze. Póki co, jest to plac budowy. - Do tej pory udało się zrealizować 40% zakładanych prac - informuje przedstawiciel generalnego wykonawcy, Piotr Rokicki:

- Zagospodarowany będzie także plac wokół żłobka - opowiada inspektor nadzoru budowlanego Jarosław Sikora:

Żłobek-widmo, bo tak zwykło się o nim mówić, budzi nadal duże emocje. Do placówki przeprowadzono w ubiegłych latach dwa nabory, które zakończyły się fiaskiem. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to remont zakończy się w połowie sierpnia - mówi Piotr Świniarski- naczelnik wydziału inwestycji i Remontów UM Jelenia Góra:

Póki co Jelenia Góra dysponuje 80 miejscami w żłobku na Zabobrzu. Nadal realizowana ma być umowa pomiędzy miastem, a pięcioma żłobkami prywatnymi. Zakłada ona stworzenie miejsc dla dzieci, które nie dostaną się do żłobka miejskiego. - Dopłaty pochodzić będą z budżetu miasta - informuje naczelnik wydziału edukacji, Piotr Iwaniec:

Zainteresowanie opieką żłobkową w Jeleniej Górze jest ogromne. Wiele wskazuje na to, że będzie mogła być ona sprawowana w nowym obiekcie już od nowego roku szkolnego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.