Derby szczypiornistek dla Zagłębia [POSŁUCHAJ]

Robert Radczak, BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-03-19 20:34 | Zmodyfikowano: 2023-03-19 20:34
Derby szczypiornistek dla Zagłębia [POSŁUCHAJ] - fot. zaglebie.lubin.pl

POSŁUCHAJ POMECZOWYCH ROZMÓW:

Początek meczu to spore emocje i walkę na całego. W pierwszym minutach nieco lepiej prezentowały się przyjezdne, które były na minimalnym prowadzeniu. Zagłębie pierwszy raz wygrywało w 12. minucie, kiedy było 5:4. Po trafieniu Karin Bujnochovej liderki rozgrywek wygrywały już 6:4, ale przyjezdne nie zamierzały się poddawać. To jednak lubinianki dyktowały warunki gry i rzucały kolejne bramki. Po kwadransie o czas dla swojej drużyny, przy wyniku 5:8, poprosiła trener Edyta Majdzińska. wskazówki pomogły , bo zrobiło się 9:8, ale chwilę później to znów Miedziowe rozdawały karty. Aktualne Mistrzynie Polski włączyły piąty bieg i znów odskoczyły rywalkom. Do przerwy wynik brzmiał 14:11 dla Zagłębia.

Od początku drugiej części spotkania to znów Zagłębie przeważało. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej robiły wszystko, aby uniknąć nerwowej końcówki. Rozpędzone Miedziowe zdobywały kolejne bramki, a na rozegraniu szalała Patrycja Matieli. Brazylijska rozgrywająca Zagłębia nie tylko zdobywała bramki, ale i zaliczała kolejne asysty. Dziesięć minut po wznowieniu gry lubinianki wygrywały 22:15. KPR miał swój zryw, ale Zagłębie nie pozwalało na wiele. Lubinianki do końca grały swoje i zwyciężyły pewnie.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Zagłębie)
MVP KPR: Małgorzata Buklarewicz

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 30:24 (15:11)

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 3, Pankowska, Kocińska, Sustkova, Górna 3, Drabik 2, Galińska 5, Michalak 1, Bujnochova 4, Kochaniak-Sala 4, Matieli 8, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 2, Kucharska, Tomczyk 3, Buklarewicz 4, Janas, Wiertelak, Kozioł, Ważna 3, Domagalska, Cygan 2, Despodovska 2, Wicik 5, Macedo 1.