Derby szczypiornistek dla Zagłębia [POSŁUCHAJ]

Robert Radczak, BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-03-19 20:34 | Zmodyfikowano: 2023-03-19 20:34
Derby szczypiornistek dla Zagłębia [POSŁUCHAJ] - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

POSŁUCHAJ POMECZOWYCH ROZMÓW:

Początek meczu to spore emocje i walkę na całego. W pierwszym minutach nieco lepiej prezentowały się przyjezdne, które były na minimalnym prowadzeniu. Zagłębie pierwszy raz wygrywało w 12. minucie, kiedy było 5:4. Po trafieniu Karin Bujnochovej liderki rozgrywek wygrywały już 6:4, ale przyjezdne nie zamierzały się poddawać. To jednak lubinianki dyktowały warunki gry i rzucały kolejne bramki. Po kwadransie o czas dla swojej drużyny, przy wyniku 5:8, poprosiła trener Edyta Majdzińska. wskazówki pomogły , bo zrobiło się 9:8, ale chwilę później to znów Miedziowe rozdawały karty. Aktualne Mistrzynie Polski włączyły piąty bieg i znów odskoczyły rywalkom. Do przerwy wynik brzmiał 14:11 dla Zagłębia.

Od początku drugiej części spotkania to znów Zagłębie przeważało. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej robiły wszystko, aby uniknąć nerwowej końcówki. Rozpędzone Miedziowe zdobywały kolejne bramki, a na rozegraniu szalała Patrycja Matieli. Brazylijska rozgrywająca Zagłębia nie tylko zdobywała bramki, ale i zaliczała kolejne asysty. Dziesięć minut po wznowieniu gry lubinianki wygrywały 22:15. KPR miał swój zryw, ale Zagłębie nie pozwalało na wiele. Lubinianki do końca grały swoje i zwyciężyły pewnie.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Zagłębie)
MVP KPR: Małgorzata Buklarewicz

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 30:24 (15:11)

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 3, Pankowska, Kocińska, Sustkova, Górna 3, Drabik 2, Galińska 5, Michalak 1, Bujnochova 4, Kochaniak-Sala 4, Matieli 8, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 2, Kucharska, Tomczyk 3, Buklarewicz 4, Janas, Wiertelak, Kozioł, Ważna 3, Domagalska, Cygan 2, Despodovska 2, Wicik 5, Macedo 1.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.