Moda na automasaż - poznaj pistolet do masażu

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-03-20 09:40
Dodaj do Wykop.pl
Moda na automasaż - poznaj pistolet do masażu - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Zadbaj o siebie - zrób sobie masaż!

Jesteś osobą aktywną, wiesz, że dbając o swoje zdrowie i kondycję, poprawiasz samopoczucie fizyczne, psychiczne, a tym samym wydłużasz swoje życie? Starasz się każdego dnia przejść minimum 10 000 kroków, pijesz duże ilości wody, korzystasz z sauny, co jeszcze możesz dla siebie zrobić? Masaż! To fantastyczny sposób na odprężenie mięśni, z którego korzystamy zdecydowanie zbyt rzadko. Co ważne, teraz nie musisz nawet nikogo prosić o pomoc. Z dobrym urządzeniem wykonasz automasaż, kiedy tylko znajdziesz wolną chwilę. Pistolet do masażu to propozycja dla wszystkich pragnących ukoić ból mięśni, zredukować ich napięcie po treningu lub pełnym stresu, spędzonym przed komputerem dniu.


Co to jest pistolet do masażu?

Masażer przypominający kształtem pistolet lub wkrętarkę to sprytne urządzenie, którego działanie szybko docenia każdy użytkownik. Wystarczy chwila, by przekonać się, jak skutecznie wibrująca końcówka łagodzi nagromadzone napięcie. Pistolet do masażu to wygodne w użyciu urządzenie akumulatorowe. Niewielkie rozmiary i brak kabla sprawia, że można korzystać z jego zalet w dowolnym miejscu, a nawet zabierać ze sobą na trening, siłownię lub do biura. 

Na rynku dostępne są modele pistoletów do masażu z wymiennymi końcówkami. Każda z nich ma nieco inne działanie lub przeznaczona jest do konkretnej partii ciała. Nasadka w kształcie pocisku pozwoli Ci wymasować palce, dłonie oraz stopy, z kolei okrągłą głowicą z pianki wymasujesz niemal każdy mięsień, który tego wymaga.

Działanie pistoletu do masażu opiera się na subtelnych wibracjach naśladujących palce profesjonalnego masażysty, lecz tutaj to Ty dostosowujesz sobie moc ich działania oraz wybierasz miejsca, które najbardziej potrzebują w danym momencie odprężenia. Co najważniejsze, pistolet do masażu jest znacznie bardziej cierpliwy i jeśli tylko masz na to ochotę, może przez kilkanaście minut masować tylko jeden punkt.


Kto powinien korzystać z pistoletu do masażu?

Pistolet do masażu to produkt, który powstał z myślą o fizjoterapeutach, profesjonalnych masażystach, ale również sportowcach i wszystkich tych, którzy dbają o swoje ciało oraz pamiętają, że warto sobie zafundować czasem chwilę prawdziwego relaksu. Automasaż pistoletem polecany jest także dla osób wykonujących pracę siedzącą, spędzających wiele godzin dziennie przed komputerem, które mają niewiele ruchu, a obolałe mięśnie dają się im we znaki. Spięte barki, kark i plecy można sobie masować nawet w ramach przerwy w pracy.


Przeciwwskazania do masażu pistoletem

Niestety nie każdy ma możliwość skorzystania z zalet tego urządzenia. Konsultacji z lekarzem specjalistą wymagają szczególnie osoby zmagające się z chorobami serca, cukrzycą, zakrzepami oraz bólami o niewyjaśnionej przyczynie. Nie poleca się także masażera wibrującego osobom z rozrusznikiem serca lub innymi metalowymi implantami oraz kobietom ciężarnym. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze poradź się swojego lekarza.

Zatroszcz się o siebie, jedz zdrowo, ruszaj się i funduj regularne masaże, dzięki którym rozluźni się nie tylko Twoje ciało, ale także umysł.

Reklama