Jaki ochraniacz na materac wybrać? Doradzamy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-04-03 15:22
Dodaj do Wykop.pl
Jaki ochraniacz na materac wybrać? Doradzamy!  - Materiał Sponsora / www.freepik.com
Materiał Sponsora / www.freepik.com


Dlaczego ochraniacz na materac jest istotny?

Jaki ochraniacz na materac wybrać to pytanie, które warto sobie zadać od razu przy zakupie materaca. W końcu chcemy, by materac służył nam jak najdłużej. Ochraniacz na materac pozwoli nam wydłużyć żywotność materaca, zapewniając większą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Z czasem plamy na materacu nie tylko wyglądają nieestetycznie — dodatkowo brak ochraniacza na materac może skutkować nadmiernym rozwojem drobnoustrojów i roztoczy. Coraz więcej osób cierpi na uczulenia oraz alergie skórne. Bardzo często przyczyną jest nadmierna ekspozycja na czynniki alergenne, takie jak roztocza i kurz. Można temu zapobiec i warto — szczególnie w środowisku sypialnianym, czyli tam gdzie śpimy. Przesypiamy znaczną część życia lub po prostu odpoczywamy w łóżku. Dlatego dla naszego zdrowia i naszej rodziny zastosowanie ochraniacza na materac ma ogromny sens.


Ochraniacz na materac — jaki mamy do wyboru?

Ochraniacze na materac posiadają specjalna membranę, która chroni materac przed przemoczeniem. Problemy takie jak nietrzymanie moczu u osób starszych i dzieci mogą być uciążliwe, ale zastosowanie ochraniacza w takich przypadkach rozwiąże problem. W przypadku nietrzymania moczy bardzo ważne jest wybranie takiego ochraniacza, który jest nieprzemakalny, odporny na kwas moczowy i pochłania nieprzyjemne zapachy. Do wyboru mamy kilka rodzajów.

  • Wygodne do prania i suszenia — Niektóre ochraniacze na materac można po wypraniu w pralce suszyć w suszarce. Dzięki temu już tego samego dnia po przepraniu ochraniacz na materac będzie nadawać się do użycia. Ochraniacze na materac zachowują swoje właściwości pomimo wielokrotnego prania.
  • Ochraniacze z tlenkiem cynku — Ochraniacze na materac soft touch, które posiadają tlenek cynku mają dodatkowo silne właściwości zapobiegające rozwojowi grzybów i roztoczy. Są też termoregulacyjne i oddychające, a do tego zupełnie nieprzemakalne. Tlenek cynku ma dodatkowo właściwości antyseptyczne, regenerujące skórę i wzmacniające odporność.
  • Mocowanie materaca — Za pomocą grubej gumy wszytej w każdym rogu ochraniacza na materac przymocujemy go do materaca. Materac swoim ciężarem dociąży ochraniacz dodatkowo tak, by trzymał się na swoim miejscu. Niektóre ochraniacze na materac to produkty 2w1. Dobry przykład to prześcieradła ochronne, które są jednocześnie nieprzemakalną ochroną, jak i prześcieradłem. Nakładamy bezpośrednio na materac.


Ochraniacz na materac 2w1 — prześcieradło ochronne

Kolejną możliwością jest wybór ochraniacza na materac, który dodatkowo jest po prostu prześcieradłem. Takie rozwiązanie 2w1 jest równie wygodne, jednak jak wszystko ma swoje minusy i plusy. Prześcieradła nieprzemakalne mogą być stosowane jako ochraniacze na materac, jednak musiałby być używane tylko tego typu prześcieradła, aby materac zawsze był chroniony przed zabrudzeniem i przemoczeniem. Niektórzy z nas przecież mają już prześcieradła z gumką do materaca, są też one o wiele tańsze niż prześcieradła 2w1 jako ochraniacz na materac. Dlatego wybór tradycyjnego ochraniacza na materac, a ochraniacza pod postacią prześcieradła nieprzemakalnego trzeba przemyśleć i dopasować do swojej indywidualnej sytuacji. Każde rozwiązanie niewątpliwie przyniesie oczekiwany rezultat — świetną ochronę materaca.

Reklama