Najtańsze ubezpieczenie OC kontra najlepsza oferta

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-04-12 10:03
Dodaj do Wykop.pl
Najtańsze ubezpieczenie OC kontra najlepsza oferta - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Cena kontra zakres - czyli sposób na złoty środek

Wielu z nas zdarza się podchodzić to tematu ubezpieczenia samochodu w aspekcie corocznego obowiązku czy wydatku, z którego może przyjść nam nie skorzystać. Dlatego im taniej - tym lepiej. Jednak i tak w przypadku wypadku, z naszej polisy OC korzysta poszkodowany, a nie my. W konsekwencji tak na prawdę poza regulowaną ustawową ochroną nie posiadamy żadnego zabezpieczenia ani pomocy w razie wystąpienia zdarzenia. Stąd za kilkadziesiąt złotych można dokupić atrakcyjne dodatki, z których możemy korzystać nie tylko w momencie wystąpienia zdarzenia drogowego z udziałem innego auta.

Poruszając się pojazdem wraz z pasażerami, ubezpieczenie NNW kosztujące kilkadziesiąt złotych powoduje, że w razie wypadku i wystąpienia komuś z naszego pojazdu trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie zgodne z tabelą świadczeń i wysokością zawartej sumy ubezpieczenia. A średni wariant Assistance pozwala nam na zapewnienie ochrony nawet w trakcie awarii pojazdu - jeżeli jesteśmy gdzieś w trasie i nasze auto nagle się zepsuło. Koszt takiego ubezpieczenia to około 100-200 PLN, a zakres świadczeń jest dość szeroki.


Najtańsze ubezpieczenie OC w zależności od zakładu ubezpieczeń

Co ciekawe, do kalkulacji ryzyka dane brane przez ubezpieczycieli są takie same jak i zakres ochrony z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jednak cena potrafi się różnić nawet o 1 000 PLN. Dlaczego? Każdy ubezpieczyciel i dział underwritingu prowadzi własne statystyki na podstawie których kalkuluje ryzyko. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe nastawia się na konkretny target klienta, przez co nie zawsze zaoferuję dobrą cenę dla młodego kierowcy, tego bez historii ubezpieczeniowej, posiadającego szkody czy prowadzącego działalność gospodarczą. 

Dlatego, jeżeli chcemy znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC, powinniśmy sprawdzić wszystkie możliwości i jak najwięcej ofert ubezpieczeniowych w różnych porównywarkach. Jedną z nich jest porównywarka Cachet. W swojej ofercie posiada ubezpieczenia dla zwykłych kierowców, ale również dla taxi ze specjalnym kalkulatorem, który posiada dodatkowe pole wpływające na zniżkę w składce przy niestandardowych charakterze użytkowania samochodu. W razie trudności zawsze można skontaktować się z Działem Wsparcia, który przygotuje indywidualną wycenę ubezpieczenia.

Reklama