Literatura #15/2023: Marek Mutor, Joanna Jax, Magda Knedler

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-04-18 15:30 | Zmodyfikowano: 2023-04-18 15:30
Literatura #15/2023: Marek Mutor, Joanna Jax, Magda Knedler - Literatura 15/2023
Literatura 15/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Marek Mutor – Polonista, doktor nauk historycznych, założyciel i dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, twórca Centrum Historii Zajezdnia. Tym razem premierowo w nowej roli - wicedyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Porozmawiamy m.in. o planowanej (od 28 kwietnia do 12 czerwca 2023 r.) serii wydarzeń pod hasłem „Otwieramy Ossolineum”.

 

POSŁUCHAJ


Joanna Jax – Olsztynianka, zadebiutowała w 2014 r. „Dziedzictwem von Becków”, od tamtej pory ukazało się już około 40 powieści, wiele z nich stawało się bestsellerami, były nagradzane i nominowanych do miana najlepszej Książki Historycznej Roku.
Protagonistów „Na obcej ziemi. Nowe życie” spotykamy w 1947 r., przy ulicy Stalina, we Wrocławiu, gdzie zmuszeni są do budowania swojego życia od podstaw, na nieznanych im Ziemiach Odzyskanych. 

POSŁUCHAJ


Magda Knedler – Anna nie nosi sukienek, ma krótkie włosy i zawsze usuwa się w cień. Zamknięta we własnym świecie, nie lubi rozmawiać. Kiedy wybucha wojna, przestaje liczyć się dla niej cokolwiek oprócz pomocy innym. I to za wszelką cenę, bo przełamuje swoje bariery i angażuje się w walkę. Podaje paczki i grypsy, monitoruje więzienia, przekazuje informacje o ofiarach ich rodzinom. Pewnego dnia dowiaduje się o konkursie na projekt Znaku Polski Walczącej. Anna rysuje kotwicę… Laureatka Emocji Radia Wrocław Kultura, po świetnym roku 2022, gdzie jej książki trafiły na rankingi najpoczytniejszych w Polsce, powraca z powieścią „Łączniczka” o Annie Smoleńskiej, zapomnianej bohaterce i twórczyni znaku Polski Walczącej.

 

POSŁUCHAJ

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych na

 www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.