Apartament na wynajem w dużym mieście - jak go urządzić?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-04-17 15:51 | Zmodyfikowano: 2023-04-17 15:52
Dodaj do Wykop.pl
Apartament na wynajem w dużym mieście - jak go urządzić? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Podczas oględzin mieszkania przez potencjalnych lokatorów, najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie. Oznacza to, że proponowany apartament powinien być urządzony z gustem i gotowy do zamieszkania praktycznie od zaraz. Pokazywanie gołych ścian i informowanie, że wkrótce staną pod nimi szafy a na nich zawisną ozdoby, nie spełni oczekiwanej roli – efektu „wow!”.

Najłatwiejszym sposobem na zainteresowanie najemców już od progu jest zastosowanie ciekawych dodatków. W salonie czy sypialni może to być fototapeta z pejzażem miasta, dodatkowo podkreślająca walory lokalizacji mieszkania. Interesujące wzory znajdziesz tutaj: https://muralo.pl/fototapety/tematyka/miasta/. Z ich pomocą wnętrze nabierze klimatu a oglądający będą chętni zapłacić więcej za możliwość mieszkania w lokalu urządzonym z gustem.


Minimalistyczny styl przyjazny najemcom o różnych gustach

A jeśli już o gustach mowa – to jak trafić do możliwie szerokiego grona potencjalnych odbiorców? Przecież każdemu podoba się coś innego. Rozwiązaniem jest minimalizm – dzięki prostocie każdy najemca będzie miał możliwość nadania indywidualnego charakteru wnętrzu dzięki kilku przyniesionym z sobą dodatkom.

Prosta kanapa może pozostać prosta dla wielbiciela stylu loftowego, natomiast miłośnicy vintage mogą zakopać ją pod zdobnymi poduchami. Klasyczne kolory i czyste formy to sprzymierzeńcy właścicieli apartamentów przeznaczonych na wynajem.


Wygodne rozwiązania, czyli komfort użytkowania

Przyszłych lokatorów warto także zachęcić, pokazując im korzyści płynące z wyboru tego właśnie mieszkania – a wśród nich kilka niedrogich drobiazgów, które znacznie ułatwiają życie.

W zlewozmywaku zamontuj baterię z wyciąganą wylewką. Przesuwne drzwi w szafie wyposaż w zabezpieczenia przeciwko trzaskaniu. Na wannie zamontuj przesuwaną półeczkę, idealną do postawienia świec w trakcie romantycznej kąpieli. To właśnie takie detale najskuteczniej przekonują najemców do wyboru tego a nie innego lokalu.


Wyposażenie ze średniej półki – optymalne dla właściciela i lokatorów

A co z wyposażeniem? Czy meble i sprzęty topowych marek wpłyną na ilość chętnych? Poniekąd na pewno i jest szansa, że ugrasz dzięki nim kilkaset złotych w comiesięcznej opłacie najmu. Jednak drogie sprzęty będą zwracać się dłużej. Nie wiesz również, komu powierzasz swoje mieszkanie – w przypadku kradzieży czy zniszczeń, kaucja może nie pokryć kosztów zakupu nowego sprzętu w podobnej klasie.

Jednocześnie wystrzegaj się tandety – jeśli po miesiącu użytkowania połowa szafek będzie skrzypieć a umywalka odpadnie – lokatorzy szybko znajdą sobie coś lepszego. Postaw na wyposażenie ze średniej półki – funkcjonalne, niezawodne, ale w przystępnej cenie.

Zastanów się dwa razy, zanim pozostawisz w mieszkaniu jakikolwiek sprzęt RTV. Telewizor czy konsola może przekonać niezdecydowanych lokatorów, ale też ich zniszczenie narazi cię na spore koszty.


Możliwości samodzielnej aranżacji

Wielu najemców będzie pytać o możliwość dostosowania mieszkania do swoich potrzeb. To jak najbardziej naturalne – każdy lubi mieszkać w przestrzeni, która jest mu znana i przyjazna. Na jak daleko idące ingerencje warto pozwolić?

Zdecydowanie zgódź się na przyniesienie własnych mebli i sprzętów. Dokładnie ustal, jaki zakres przeróbek jest z twojej strony dopuszczalny. Zakaz wbijania gwoździ w celu powieszenia półki byłby zdecydowanie przesadą, ale nie musisz zgadzać się na malowanie ścian według upodobań najemców. Zamiast tak poważnych zmian, zaproponuj im możliwość zastosowania fototapety lub naklejek.

Pierwotny rynek nieruchomości w Polsce nie nadąża za zapotrzebowaniem – oznacza to, że każdego roku ogromna ilość rodzin i singli poszukuje mieszkania na wynajem. Dla właścicieli to szansa na regularny dochód. Odstępne może także spłacać ratę kredytu, a w efekcie twoje mieszkanie praktycznie nic nie kosztuje. Wystarczy urządzić je z głową, by mieć solidne zabezpieczenie na lata i stały zysk bez wysiłku.

Reklama