Co zrobić z gruzem i odpadami po remoncie?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-04-18 15:35
Dodaj do Wykop.pl
Co zrobić z gruzem i odpadami po remoncie? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Wywóz gruzu i odpadów – co mówi o tym prawo?

Gruz oraz inne odpady powstałe w wyniku prac remontowych powinny zostać wywiezione w sposób zgodny z prawem. Co więcej, za ich usunięcie odpowiada sam ich wytwórca, czyli osoba przeprowadzająca remont. Obecnie jedną z możliwości na legalne wywiezienie gruzu jest skorzystanie z oferty wyspecjalizowanej firmy, która pomoże w pozbyciu się odpadów budowlanych. Oczywiście po stronie "właściciela" gruzu leży zamówienie odpowiedniego kontenera oraz dopełnienie wszelkich formalności. Dodatkowo konieczne jest zaznaczenie rodzaju odpadów, jakie w danym kontenerze będą składowane. Następnie pozostaje jeszcze wypełnienie formularza, wraz z dokładną datą i adresem, z którego resztki mają zostać odebrane. 

Warto jednak z rozsądkiem podejść do wyboru wspomnianej firmy dostarczającej kontenery i wywożącej odpady. Na terenie Dolnego Śląska kłopotliwe odpady wywozi między innymi firma „Kontenery na gruz” (https://kontenery-na-gruz.pl/). Korzystając z usług sprawdzonej firmy, mamy pewność, że nie trzeba będzie obawiać się o terminowość wykonania zlecenia, co przełoży się na jeszcze sprawniejsze przeprowadzenie prac remontowych.


Dlaczego warto zamówić kontenery na odpady?

Zamówienie kontenera na gruz i inne odpady jest prostą czynnością, która jednak niesie za sobą wiele korzyści. Rozwiązanie to pozwoli szybko i zgodnie z prawem pozbyć się kłopotliwych resztek. Dodatkowo warto tu wspomnieć, że:

  • kontenery na gruz można otrzymać nawet w dniu ich zamówienia i nie przejmować się zalegającymi odpadami;
  • zamówienie kontenera wymaga jedynie wykonania telefonu;
  • oferta jest przeznaczona zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych;
  • kontenery na gruz we Wrocławiu są dostępne w wielu różnych pojemnościach, więc z łatwością można dopasować je do swoich potrzeb. Dotyczy to także innych miejscowości w regionie.

Dzięki skorzystaniu z kontenerów guz czy inne resztki po przeprowadzonych pracach remontowych nie będą już większym zmartwieniem.


Jakie są inne możliwości legalnego usunięcia gruzu i odpadów remontowych?

Jednym ze sposobów na to, by w sposób zgodny z prawem pozbyć się budowlanych odpadów, jest dostarczenie ich do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze to, że w przypadku znacznej ilości gruzu nie będzie można skorzystać z tej alternatywy. Co więcej, punkty PSZOK wymagają samodzielnego rozładowania przywiezionych odpadów, co z pewnością nie jest zbyt zachęcające. Warto więc skorzystać z prostszego i wygodniejszego rozwiązania, jakimi są kontenery na gruz. Ich zamówienie nie zajmuje więcej niż kilka minut, a korzyści z nich płynące są nie do przecenienia.

Reklama