CCC kończy rundę porażką

, PAP | Utworzono: 2011-03-12 22:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego wszystko było jasne. Polkowiczanki niezależnie od wyniku miały zapewnione drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Stąd może dość luźne podejście do spotkania w Toruniu, które było już widać w pierwszej kwarcie. I to wyraźnie, bo CCC przegrało aż 9:22. Poniżej krytyki zespół zaprezentował się także w trzeciej kwarcie przegranej 7:19. Z taką grą nie można było nawet pomarzyć o dobrym wyniku.

Drużyna Krzysztofa Koziorowicza myślami była już pewnie przy fazie play-off. Tu los skrzyżował CCC z Artego Bydgosz, które zajęło siódme miejsce w rundzie zasadniczej. Rywal polkowiczankom odpowiada, bo wygrały z nim już dwukrotnie w obecnych rozgrywkach, choć u siebie po wyrównanym meczu.

Energa Toruń - CCC Polkowice 75:59 (22:9, 19:19, 19:7, 15:24)

Energa Toruń: Agata Gajda 13, Emilia Tłumak 11, Hajdana Radunović 10, Jelena Maksimović 10, Veronika Bortelova 10, Vera Perostiyska 7, Alicia Gladen 7, Magdalena Radwan 5, Lizanne Murphy 2, Natalia Małaszewska 0, Paulina Olszak 0.

CCC Polkowice: Sharnee Zoll 11, Tangela Smith 11, Małgorzata Babicka 8, Valeriya Musina 7, Kalana Greene 7, Natalija Trofimowa 6, Anna Pietrzak 3, Justyna Jeziorna 2, Agnieszka Majewska 2, Amisha Carter 2, Joanna Walich 0.

Pary ćwierćfinałowe:

Wisła Can-Pack Kraków (1) - Super Pol Tęcza Leszno (8). W sezonie zasadniczym 2-0 dla Wisły (w Krakowie 73:70, w Lesznie 78:51)

CCC Polkowice (2) - Artego Bydgoszcz (7).  W sezonie zasadniczym  2-0 dla CCC (73:68 w Polkowicach i 72:38 w Bydgoszczy)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. (3) - Energa Toruń (6). W sezonie zasadniczym 1-1 (w Toruniu 74:67 wygrała Energa, w Gorzowie Wlkp. zwyciężył KSSSE 78:52)

Lotos Gdynia (4) -  Matizol Lider Pruszków (5). W sezonie zasadniczym 1-1 (w Pruszkowie wygrał Lotos 102:66, w Gdyni zwyciężył Matizol 69:63)

Terminarz play-off:

Mecze ćwierćfinałowe: 16, 19 i ew. 23 marca Mecze półfinałowe: 26, 27 marca, 1 i ew. 2 oraz 5 kwietnia  Finał: 9, 10, 16 oraz ewentualnie 17 i 20 kwietnia Mecze o brązowy medal: 8,9 14 oraz ewentualnie 15 i 18 kwietnia