Literatura #18/2023: Alicja Sinicka, Artur Andrus, Marta Matyszczak

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-05-05 12:30 | Zmodyfikowano: 2023-05-05 12:30
Literatura #18/2023: Alicja Sinicka, Artur Andrus, Marta Matyszczak - Literatura #18/2023
Literatura #18/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Alicja Sinicka – Królowa powieści z gatunku domestic noir, mistrzyni ekscytujących mieszanek thrillera i romansu przybyła do Radia Wrocław Kultura z nowymi książkami, nie tylko dla dorosłych. Pisarka z Oławy znana z serii książek „Oczy wilka” oraz dreszczowców „Stażystka”, „Obserwatorka”, „Służąca” czy „Nie będziesz tego żałować” ostatnio intryguje i trochę straszy w „Oszustce” i „Florystkach”. Autorka opowiadała też o swojej nowej serii książek dla młodszych odbiorców (Detektywi z podstawówki), którzy tym razem rozwiązują „Tajemnicę woźnej Drucik”.

POSŁUCHAJ


Artur Andrus – Końcem marca nakładem wydawnictw Prószyński i S-ka, ukazała się książka „Wszyscy niestety normalni”, zbierająca w jednym tomie opowiadania i felietony Marii Czubaszek. Na tę okoliczność, o mistrzyni słowa pisanego i mówionego, nierzadko wbijającej czułą szpilkę swoim adwersarzom, interlokutorom, odbiorcom polskiej rzeczywistości w ostatnich dekadach, opowiadał dziennikarz, satyryk, autor piosenek, przez wiele lat współpracownik i przyjaciel Marii Czubaszek.

POSŁUCHAJ


Marta Matyszczak – „(...) Na moście Przyjaźni łączącym Cieszyn z czeskim Cieszynem zostaje znalezione ciało mężczyzny. Ponieważ trup, Gustaw Habsburg – za życia potomek arystokratycznej rodziny – leży dokładnie pośrodku granicy państwowej, śledztwo muszą poprowadzić wspólnie funkcjonariusze z obu krajów… Prywatny detektyw Szymon wraz z kundelkiem Guciem zostają wynajęci do odnalezienia zabójcy przez burmistrzynie obu miast...”. Tak, tak, „Cieszyn prowadzi śledztwo” to już jedenasty tom „Kryminału pod Psem” (są też jeszcze dwa tomy nowego cyklu „Kryminał z pazurem”), napisanego przez dziennikarkę z wykształcenia i autorkę kryminałów z wyboru, na dodatek od wielu lat prowadzącą Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze kryminalnej.

POSŁUCHAJ


Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.