Baśniowy Marrakesz - wycieczki dla koneserów z CARTER®

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-05-15 12:17 | Zmodyfikowano: 2023-05-15 12:36
Dodaj do Wykop.pl
Baśniowy Marrakesz - wycieczki dla koneserów  z CARTER®  - Magiczny Marrakesz/Materiał Sponsora
Magiczny Marrakesz/Materiał Sponsora


Marrakesz – bogata historia, cenna architektura, Plac Jemaa El Fna i shopping

Czerwone Miasto, bo tak nazywany jest Marrakesz, który nazwę swoja wziął od dominujących w zabudowie budynków z błota, położony jest w samym sercu Maroka. To czwarte pod względem wielkości miasto w kraju. Można śmiało stwierdzić też, że jest jednym z najbardziej inspirujących, egzotycznych i najpiękniejszych w królestwie. W jego murach kryją się liczne kunsztowne budowle i bogato zdobione pałace arabskim rękodziełem. Marrakesz ma niezwykłą liczbę wspaniałych budynków z różnych epok, wielu władców sprzed wielu wieków. Pierwsze miejskie mury zostały wzniesione już w XII wieku i co jest zadziwiające, przetrwały one do dziś w prawie nienaruszonym stanie.

Historia „Ochrowego miasta” sięga drugiej połowy XI wieku, kiedy to założycielem Marrakeszu został sułtan Jusuf bin Taszfin. Początkowo było jedno z głównych centrum kultury muzułmańskiej. Do rozbudowy miasta i dekorowania pałaców Sułtan Jusuf wykorzystywał artefakty i zdobycze wywiezione z Hiszpanii po podboju kraju. Dzisiejsze życie miasta skupione głownie wokół stanowiącego kwintesencję marokańskiej kultury i tradycji placu Dżami al-Fana ( w języku arabskim Jemaa El Fna), który w całości został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Na plac należy udać się wieczorem, kiedy zamienia się w żywy teatr i nabiera innego wymiaru.  Po zachodzie słońca zapełnia się straganami z lokalną kuchnią, ulicznymi grajkami, berberskimi bajarzami, kuglarzami, fakirami, samozwańczymi uzdrawiaczami, wróżbitami i zaklinaczami węży. Wszyscy walczą o uwagę turystów przekrzykując się nawzajem i wszechobecną muzykę gnawa.

Marrakesz to idealne miejsce na zakupy. Znajdziecie tam tysiące straganów, butików, galerii oraz sklepików oferujących czego dusza zapragnie. Asortyment jest szeroki: od skórzanych bamboszy i torebek, przez przyprawy, ubrania i dywany, a kończąc na ręcznie wykonanych metalowych ozdobach i drewnianych meblach inkrustowanych masą perłową. Według doradców podroży z butikowego biura https://carter.eu/ dobrze jest zwiedzać miasto i sklepy z lokalnym przewodnikiem do wyłącznej dyspozycji; daje to poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Marrakesz posiada dziesiątki atrakcji, które łatwo zapełnią tygodniowy pobyt w tym królewskim mieście. Jednakże, jeśli chodzi o najbardziej znane, najczęściej odwiedzane i popularnie miejsca to można się zmieścić już w dziesiątce jak chociażby wspomniany już słynny plac Dżemaa el-Fna, Ogrody Majorelle i Muzeum Yves Saint Laurent’a, Muzeum Marrakeszu, Pałac el-Badi wraz z grobowcami Saadytów oraz Pałac el-Bahia czy też ogrody Le Menara i Meczet Księgarzy ( w języku arabskim Koutoubia ).


Luksusowe wakacje w Marrakeszu

Zarówno Maroko jak i Marrakesz to całoroczny kierunek wakacyjny a do tego dobrze skomunikowany z portami lotniczymi w Polsce i w Europie. Miasto oferuje bezchmurne niebo, przyjemne temperatury przez większość roku i bajecznie piękne hotele i pola golfowe, zaprojektowane przez najlepszych międzynarodowych architektów. Marrakesz oferuje odwiedzającym wyjątkową mieszankę zapachów przypraw, kolorowych straganów, historii i kultury. To świetny kierunek dla miłośników zakupów, dobrych restauracji, modnych barów i imprezowiczów. Jednocześnie to cudowna destynacja dla osób, które chcą odpocząć w luksusowych SPA, odprężyć się nad podgrzewanymi basenami czy pograć w golfa.

Na terenie Marrakeszu i w jego najbliższej okolicy znajduje się kilka świetnych, mistrzowskiej klasy pól golfowych. Jeśli poszukujecie hotelu z własnym polem świetnym rozwiązaniem będzie zakwaterowanie w Fairmont Royal Palm, który położony jest w naturalnym krajobrazie 231 hektarów palm, drzew oliwnych i pomarańczowych. U podnóża zaśnieżonych gór Atlasu znajduje się 18-dołkowe pole golfowe zaprojektowane przez amerykańskiego projektanta Cabella Robinsona.  Fairmont Royal Palm położony jest zaledwie dwadzieścia minut od tętniącej życiem medyny w Marrakeszu.

Wasze wakacje w Maroko będą niezapomnianym przeżyciem. Na długo zapadnie Wam w pamięci magiczna atmosfera hoteli w Marrakeszu, w szczególności jeśli zatrzymacie się w pałacowym Selmanie z długim na 50 metrów basenie, magicznym Amanjena czy też królewskim Royal Mansour.

Royal Mansour w Marakeszu to olśniewający hotel o cudownym wystroju, niczym z arabskich baśni. Nic dziwnego; należy w końcu do panującego króla marokańskiego. Postawiono go w obrębie murów starego miasta Marrakeszu, a jego zabudowa naśladuje arabską medinę: wokół centralnej części mieszczą się restauracje, których menu stworzyli nagradzani gwiazdkami Michelina szefowie kuchni, oraz prawdziwa świątynia spa. Bardzo luksusowe i obszerne apartamenty z pięknymi tarasami i basenami na dachu pełne są rękodzieła. Cały hotel urządzony jest w iście królewskim stylu i zachwyca dbałością o najdrobniejsze szczegóły. To najdroższy i najbardziej spektakularny hotel w Maroko i na całym afrykańskim kontynencie.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o wycieczkach objazdowych „szytych na miarę”?
Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, [email protected]

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/