Jakie stoisko targowe wybrać?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-05-17 15:13
Dodaj do Wykop.pl
Jakie stoisko targowe wybrać? - Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com
Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com

 

Stoiska targowe służą przede wszystkim eksponowaniu produktów firmy, ale nie tylko. To także miejsce, w którym przedstawiciele promującego się przedsiębiorstwa podejmują rozmowę z zainteresowanymi osobami. Należy bowiem pamiętać, że nadrzędnym celem targów nie jest natychmiastowa sprzedaż bezpośrednia, a budowanie świadomości marki i nawiązywanie długofalowych relacji z klientami. 


Stoiska targowe – jakie cechy powinny mieć takie obiekty?

Wymieniając najistotniejsze cechy dobrego stoiska handlowego (dobrego, czyli mającego duży potencjał reklamowy), należy wskazać na pięć kluczowych kwestii:

  • funkcjonalność,
  • oryginalność,
  • dopasowanie do charakteru firmy,
  • dopasowanie do obowiązujących trendów,
  • dopasowanie do charakteru wydarzenia, w którym uczestniczy firma.

Jako miejsce pracy i spotkań z potencjalnymi klientami, stoisko powinno zapewniać wygodę i cechować się realnymi walorami użytkowymi. Jednocześnie, musi oddawać ducha firmy i odzwierciedlać wartości, którym hołduje, pozostawać w zgodzie z rynkową modą i pasować do charakteru hali. Brzmi jak próba połączenia wody z ogniem? Tylko pozornie.


Stoiska targowe – rodzaje

Nowoczesne stoiska targowe są oferowane w wielu wariantach. Największą użytecznością charakteryzują się modele modułowe, które można niemal dowolnie modyfikować. Dodając lub odejmując poszczególne moduły, możliwe jest uzyskanie niesamowitego efektu. Skoro jesteśmy już przy „efekcie wow”, nie można nie wspomnieć o systemach podwieszanych. Te nowoczesne narzędzia reklamowe są dla stoiska tym, czym dla litery „i” jest kropka. Sprawiają, że punkt stwarza wrażenie spójnego obiektu i czynią go widocznym z daleka.

Poza zabudową modułową, dużymi walorami użytkowo-reklamowymi cechują się także gotowe stoiska. W tym przypadku, możliwość personalizacji jest wyraźnie skromniejsza, ale przygotowane przez specjalistów, pozostają zgodne ze wszystkimi aktualnymi trendami.

Jeżeli pozwala na to budżet i czas, warto rozważyć zakup stoiska targowego przygotowanego na indywidualne zamówienie. Precyzyjne określenie potrzeb i oczekiwań firmy umożliwia stworzenie obiektu wystawowego, który będzie w stu procentach zgodny z indywidualnymi preferencjami i najlepiej odda ducha firmy.

Warto pamiętać, że tak samo ważne, jak samo stoisko, są także elementy wyposażenia i zewnętrzne systemy reklamowe. Podświetlane kasetony znacząco zwiększą jego atrakcyjność, podobnie zresztą jak flagi reklamowe i inne elementy reklamy graficznej, utrzymane w spójnej stylistyce.

Reklama