Koszykarski Śląsk bliżej finału Basket Ligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-05-19 22:15
Koszykarski Śląsk bliżej finału Basket Ligi - fot. wks-slask.eu

Lepiej spotkanie rozpoczęli koszykarze Śląska Wrocław. Szczególnie aktywny był Jakub Nizioł, który najpierw trafił spod kosza, a potem zza łuku. Gospodarze grali bardzo szybko, co wyraźnie sprawiało problemy Legii. Stołeczny zespół dodatkowo miał problemy ze skutecznością, co w efekcie sprawiło, że WKS szybko odskoczył i pierwszą kwartę wygrał 23:14.

W drugiej odsłonie Legioniści błyskawicznie zmniejszyli stratę do pięciu punktów, duża była w tym zasługa Travisa Leslie. Amerykanin pod koszem zdecydowanie poprawił swoją grę i sprawnie omijał zawodników Śląska. Wrocławianie nie pozwolili jednak zbliżyć się rywalom na dłużej, za trzy tym razem rzucił Łukasz Kolenda, a wynik o kolejne dwa punkty podwyższył Jeremiah Martin. Potem jednak to stołeczny zespół zaczął grać lepiej, a przede wszystkim przyjezdni zaczęli zbierać piłki w ataku. W efekcie różnica zaczęła topnieć i tylko dobra postawa Martina sprawiła, że to Śląsk wciąż miał przewagę po pierwszej połowie. Ta była mniejsza, bo wynosiła zaledwie 4 oczka.

W trzeciej kwarcie Legia atakowała dalej i w końcu dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Wrocławianie szczególny problem mieli z upilnowaniem wysokiego Arica Holmana. Śląsk obudził się jednak jeszcze w porę i nie pozwolił uciec rywalom. Cały czas świetnie grał Martin, punkty dołożyli też Ivan Ramljak i Kolenda. Przed ostatnią kwartą przewaga wrocławian wynosiła jednak zaledwie dwa punkty.

Przez większość ostatnich minut gra była bardzo wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Pod koniec Legia otrzymała jednak dwa poważne ciosy. Najpierw z kontuzją boisko opuścił Leslie, a chwilę później z parkietu musiał zejść Holman, bo popełnił dwa przewinienia techniczne. Dodatkowo w ostatnich minutach niebywałą skuteczność zaprezentował Aleksander Dziewa, którego rzuty za trzy i za dwa punkty wyprowadziły Śląska na prowadzenie. Wrocławianie nie wypuścili już go z rąk i Śląsk wygrał z Legią 83:77 i w serii do trzech wygranych prowadzi 1:0.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 83:77 (23:14, 19:24, 20:22, 21:17)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Śląska. Drugi mecz zostanie rozegrany również we Wrocławiu w niedzielę (17.30).

Punkty:

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 20, Jeremiah Martin 14, Jakub Nizoł 12, Ivan Ramljak 11, Łukasz Kolenda 9, Artsiom Parachouski 8, Donovan Mitchell 4, Justin Bibbs 3, Daniel Gołębiowski 2, Jakub Karolak 0, Vasa Pusica 0;

Legia Warszawa: Travis Leslie 22, Aric Holman 16, Billy Garrett 9, Geoffrey Groselle 7, Kyle Vinales 6, Grzegorz Kamiński 5, Grzegorz Kulka 4, Janis Berzins 4, Dariusz Wyka 4, Łukasz Koszarek 0.