Samorządowcy z subregionu wałbrzyskiego odebrali promesy na rozwój wsi

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2023-05-23 14:45 | Zmodyfikowano: 2023-05-23 14:47
Samorządowcy z subregionu wałbrzyskiego odebrali promesy na rozwój wsi - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Na co można je przeznaczyć? - wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko

- Na drogi dojazdu rolnego, na poprawę bezpieczeństwa na drogach na obszarach mniejszych miejscowości. Na zadania związane z melioracją, czy w końcu na odnowę dolnośląskiej wsi, remonty świetlic wiejskich, czy place zabaw. Łącznie na te wszystkie zadania wydajemy około 42mln zł.

- Każde wsparcie jest ważne i cenne dla mieszkańców - powiedział Tomasz Korczak, burmistrz Międzylesia.

- Mamy siedem zadań w tych promesach. Są to dwie drogi, dwa oświetlenia uliczne, dwa place zabaw i jedne działania melioracyjne. 

- Bardzo się przydadzą, bo tak naprawdę sami, z naszego budżetu nie wygospodarowalibyśmy takich kwot, aby zrealizować właśnie te inwestycje. - dodał Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Gmina wybuduje nowe drogi do gruntów rolnych czy boisko koszykarskie w Grzmiącej.

- To są promesy, które idą na takie podstawowe problemy gminne, czyli drogi - gdzie pieniędzy zawsze brakuje, oświetlenie - bardzo ważne w przypadku naszych miejscowości, których mamy 16. Jak również są to pieniążki na takie społeczne działania - przyznaje Anna Zawiślak, zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda.

Za otrzymane promesy, Gmina m.in odrestauruje szlak prowadzący z Jugowa na górę trzech krzyży - miejsce pamięci poległych górników.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.